TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

05 2022

Symboliczna data otwarcia pałacu w Brwinowie. Co w nim znajdziemy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsSymboliczna data otwarcia pałacu w Brwinowie. Co w nim znajdziemy? - Grodzisk News


Wiemy już, że oficjalne otwarcie zabytkowego Pałacu Wierusz-Kowalskich w Brwinowie nastąpi 4 czerwca. Data nie jest przypadkowa, bowiem przypada wtedy rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce.


Jak już wcześniej informowaliśmy, pałac w całości pełnić będzie funkcję Miejskiego Ośrodka Kultury w Brwinowie. I tak na parterze zaraz za dziedzińcem wejściowym znajdzie się szatnia, pomieszczenie ze sprzętem do monitorowania obiektu I pomieszczenia pracownicze.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co dalej? – Na poziomie piwnicy, gdzie wcześniej funkcjonowały wyłącznie przestrzenie gospodarcze przeprowadziliśmy gruntowny remont i zorganizowaliśmy tam dobrze wygłuszone, profesjonalne studio nagraniowe, w którym mieszkańcy bez skrępowania będą mogli grać na instrumentach, bez ryzyka narażenia się sąsiadom – uśmiecha się Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Niejako centrum wydarzeń kulturalnych w pałacu będzie pierwsze piętro. – To tutaj zorganizowane będą wszystkie pracownie, miejsca zajęć, spotkań i integracji mieszkańców. Także tutaj w sali z pięknym wykuszem funkcjonować będzie kameralna scena koncertowa – wylicza dalej burmistrz. – Mamy nadzieję, że te elementy w połączeniu z samym klimatem I urokiem pałacu wpłynie na rozwój oferty kulturalnej i jej atrakcyjność dla naszych mieszkańców – dodaje Kosiński.

Włodarz przyznaje, że termin otwarcia pałacu dla brwinowian nie jest przypadkowy. – 4 czerwca to święto demokracji, a dla nas ważny dzień także dlatego, że oddajemy dużą inwestycję, której ukończenie było naprawdę dużym wyzwaniem – mówi Kosiński.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.