TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

12

05 2022

Symboliczna data otwarcia pałacu w Brwinowie. Co w nim znajdziemy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsSymboliczna data otwarcia pałacu w Brwinowie. Co w nim znajdziemy? - Grodzisk News


Wiemy już, że oficjalne otwarcie zabytkowego Pałacu Wierusz-Kowalskich w Brwinowie nastąpi 4 czerwca. Data nie jest przypadkowa, bowiem przypada wtedy rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce.


Jak już wcześniej informowaliśmy, pałac w całości pełnić będzie funkcję Miejskiego Ośrodka Kultury w Brwinowie. I tak na parterze zaraz za dziedzińcem wejściowym znajdzie się szatnia, pomieszczenie ze sprzętem do monitorowania obiektu I pomieszczenia pracownicze.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co dalej? – Na poziomie piwnicy, gdzie wcześniej funkcjonowały wyłącznie przestrzenie gospodarcze przeprowadziliśmy gruntowny remont i zorganizowaliśmy tam dobrze wygłuszone, profesjonalne studio nagraniowe, w którym mieszkańcy bez skrępowania będą mogli grać na instrumentach, bez ryzyka narażenia się sąsiadom – uśmiecha się Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Niejako centrum wydarzeń kulturalnych w pałacu będzie pierwsze piętro. – To tutaj zorganizowane będą wszystkie pracownie, miejsca zajęć, spotkań i integracji mieszkańców. Także tutaj w sali z pięknym wykuszem funkcjonować będzie kameralna scena koncertowa – wylicza dalej burmistrz. – Mamy nadzieję, że te elementy w połączeniu z samym klimatem I urokiem pałacu wpłynie na rozwój oferty kulturalnej i jej atrakcyjność dla naszych mieszkańców – dodaje Kosiński.

Włodarz przyznaje, że termin otwarcia pałacu dla brwinowian nie jest przypadkowy. – 4 czerwca to święto demokracji, a dla nas ważny dzień także dlatego, że oddajemy dużą inwestycję, której ukończenie było naprawdę dużym wyzwaniem – mówi Kosiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.