reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

04 2023

Oszuści znów podszywają się pod policję. Uwaga na fałszywe maile o cyberataku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CBZC KGP1 - Grodzisk News


Oszuści wymyślają coraz to nowe metody by podszyć się pod Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości Komendy Głównej Policji. Ostatnio rozsyłają wiadomość o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania.


Oszuści podszywają się po CBZC i wysyłają wiadomości e-mail, które mają na celu wyłudzenie naszych poufnych danych. – Wiadomość zawiera informację o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu ma być instalacja programu do wykrywania wirusów. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że nie jest autorem tych wiadomości – opisują mechanizm nowego oszustwa policjanci.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W mailu znajduje się złośliwy link oraz instrukcja, której wykonanie może spowodować utratę naszych poufnych danych. – Ponadto apelujemy, aby nie klikać w linki przesyłane od nieznanych, niezaufanych źródeł. W tym przypadku przestępcy wykorzystali adres mailowy, zakończony „@cbzc.policja.gov.pl”, a więc tak samo, jak prawdziwy adres mailowy CBZC – dodają.

Pamiętać zatem należy, że policja nigdy nie załącza do wiadomości żadnych linków, ani nie dystrybuuje żadnego oprogramowania do wykrywania wirusów.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.