reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

05 2023

Oszuści podszywają się pod ZUS. NIe daj się oszukać


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOszuści podszywają się pod ZUS. NIe daj się oszukać - Grodzisk News


Oszuści mają nową metodę wykradania pieniędzy niczego nieświadomym ofiarom przestępstwa. W ostatnim czasie do mieszkańców trafiają SMS-y rzekomo z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zachęcające do odebrania świadczenia z ZUS-u. Kliknięcie w nadesłany link może się jednak skończyć wykradzeniem naszych danych, a w następstwie – pieniędzy.


– Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia” – mówi Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowa metoda oszustów wygląda tak: wysyłają na telefony potencjalnych ofiar wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku. Kliknięcie w link może jednak spowodować przejęcie naszych wrażliwych danych przez złodziei.

– Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji – dodaje rzecznik warszawskiego oddziału ZUS.

Zachęca również, aby wszelkie wątpliwości weryfikować bezpośrednio w ZUS.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.