reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

12 2022

Ostrożnie z fajerwerkami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOstrożnie z fajerwerkami - Grodzisk News


Wiele osób uczci nadejście nowego 2023 roku odpalaniem fajerwerków. Niezwykle efektowne i widowiskowe. Potrafią być jednak również bardzo niebezpieczne. Dlatego policjanci apelują o ostrożność przy posługiwaniu się materiałami pirotechnicznymi.


Co roku z powodu nieostrożności i lekkomyślności dochodzi do wielu wypadków związanych z petardami i fajerwerkami. Bardzo często zdarzają się przypadki poparzeń, czy trwałego okaleczenia, jak utratę palców, czy wzroku. Aby tego uniknąć należy stosować się do zasad bezpieczeństwa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przede wszystkim należy kupować materiały pirotechniczne tylko ze sprawdzonych miejsc, a nie od przypadkowych osób. Fajerwerki muszą mieć odpowiednie atesty oraz oznakowania (m.in. klasa bezpieczeństwa, instrukcję obsługi, czy nazwę i adres producenta). Przed użyciem należy najpierw przeczytać instrukcję obsługi. Petardy mogą odpalać tylko trzeźwe osoby dorosłe.

Pamiętajmy, aby używając fajerwerków nie spowodować uszkodzeń okolicznych zabudowań, czy samochodów oraz by nie wywołać pożaru. Żeby tego uniknąć nie należy podpalać petard w pobliżu aut i domów, a także możliwie dokładnie wyliczyć tor lotu.

Funkcjonariusze przestrzegają też sprzedawców: sprzedaż fajerwerków niepełnoletnim jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

to głupota i męczenie ptaków i innych zwierząt, do tego hukni smród w tym zatłoczonym i zabetonowanym miasteczku, koszmar
Marzena


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.