reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

12 2022

Ostrożnie z fajerwerkami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay1 - Grodzisk News


Wiele osób uczci nadejście nowego 2023 roku odpalaniem fajerwerków. Niezwykle efektowne i widowiskowe. Potrafią być jednak również bardzo niebezpieczne. Dlatego policjanci apelują o ostrożność przy posługiwaniu się materiałami pirotechnicznymi.


Co roku z powodu nieostrożności i lekkomyślności dochodzi do wielu wypadków związanych z petardami i fajerwerkami. Bardzo często zdarzają się przypadki poparzeń, czy trwałego okaleczenia, jak utratę palców, czy wzroku. Aby tego uniknąć należy stosować się do zasad bezpieczeństwa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przede wszystkim należy kupować materiały pirotechniczne tylko ze sprawdzonych miejsc, a nie od przypadkowych osób. Fajerwerki muszą mieć odpowiednie atesty oraz oznakowania (m.in. klasa bezpieczeństwa, instrukcję obsługi, czy nazwę i adres producenta). Przed użyciem należy najpierw przeczytać instrukcję obsługi. Petardy mogą odpalać tylko trzeźwe osoby dorosłe.

Pamiętajmy, aby używając fajerwerków nie spowodować uszkodzeń okolicznych zabudowań, czy samochodów oraz by nie wywołać pożaru. Żeby tego uniknąć nie należy podpalać petard w pobliżu aut i domów, a także możliwie dokładnie wyliczyć tor lotu.

Funkcjonariusze przestrzegają też sprzedawców: sprzedaż fajerwerków niepełnoletnim jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

💬︎   dodaj komentarz

1

1
30-12-2022 22:05

1

1
31-12-2022 00:13
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.