01

10 2022

Ostre strzelanie w Błoniu. Pogoń lepsza od Błonianki

Cóż to był za mecz! Z pewnością zarówno Pogoń Grodzisk, jak i będąca gospodarzem Błonianka Błonie, strzelały w tym meczu ostrą amunicją, a nie ślepymi nabojami. Dowodem – wynik końcowy: 5:3 dla Pogoni!

Co ważniejsze, piłkarze Mateusza Dudka wracają do Grodziska w znakomitych nastrojach, bo nie dość, że zwycięstwo efektowne, a za wygraną dopisują sobie kolejne trzy punkty i pozostają w „czubie” tabeli trzeciej ligi, to na dodatek nadal nie przegrali w tym sezonie. A za nami już dziesięć kolejek.

Po zeszłotygodniowej wygranej w Białymstoku (2:1) nasi piłkarze jechali po triumf do Błonia nad miejscową Błonianką, zwłaszcza, że gospodarzom sobotniego meczu nie wiodło się jak dotychczas dobrze: tylko cztery punkty i aż siedem porażek na koncie.

Obie drużyny stworzyły jednak świetne, ultraofensywne widowisko. Dość niespodziewanie worek z bramkami rozwiązała Błonianka za sprawą trafienia, którym w 10. minucie popisał się Arkadiusz Niezgoda, kwadrans później wynik wyrównał Jean Franco Sarmiento, który – jak się później okazało – rozpoczął prawdziwe strzeleckie żniwa. Bramkę na 2:1 kolumbijski napastnik Pogoni strzelił tuż przed przerwą, w 45. minucie, a w 61. minucie podwyższył na 3:1.

To jednak wcale nie było koniec, bowiem sześć minut później Błonianka odpowiedziała golem kontaktowym Arkadiusza Zajączkowskiego. W 86. minucie Pogoń znów wyszła na dwubramkowe prowadzenie – 4:2, a swoją czwartą (!) bramkę w tym meczu strzelił Jean Franco Sarmiento. Chwilę później gospodarze znów odgryźli się trafieniem kontaktowym, tym razem Kacpra Siudaka, lecz ostatnie słowo należało do ekipy z Grodziska. W 90. minucie wynik na 5:3 ustalił Damian Jaroń.

Euforia po meczu uzasadniona, gdyż efektowne zwycięstwo dało czerwono-białym awans na trzecie miejsce w tabeli z tylko trzema punktami straty do prowadzącego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Za tydzień, 8 października w jedenastej kolejce gier podpoieczni Mateusza Dudka podejmą na stadionie przy al. Mokronoskich 4 zespół Pelikana Łowicz. Początek o godz. 15.22.