TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

06 2022

Ostatnie dni na złożenie deklaracji o źródłach ciepła


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOstatnie dni na złożenie deklaracji o źródłach ciepła - Grodzisk News


Tylko do końca czerwca można składać deklaracje w Centralnej Bazie Emisyjności Budynków dotyczącą źródeł ciepła. Zostało więc niewiele czasu.


Czym jest CBEB? Celem stworzenia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków jest poprawa jakości powietrza poprzez likwidację głównej przyczyny zanieczyszczeń – emisji substancji powodujących smog. CEEB stanowić będzie również narzędzie dla organów administracji centralnej i samorządowej do realizacji polityki niskoemisyjnej. Dla obywateli zostaną uruchomione usługi, które przyczynią się do poprawy stanu technicznego budynków w zakresie bezpieczeństwa, np. zamówienie przeglądu kominiarskiego czy inwentaryzacji budynku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak informuje GUNB, taką deklarację muszą złożyć właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła. A można to zrobić na dwa sposoby. Drogą elektroniczną za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Ale też można to uczynić w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w lokalnym urzędzie gminy lub miasta.

Deklarację tę dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 r., należy złożyć do 30 czerwca 2022 r., natomiast dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

Ostatnie dni na złożenie deklaracji o źródłach ciepła - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

jakie są sankcje za brak złożenia deklaracji?

Ada
21-06-2022 09:25

Kara do 5tys zł.

Tom
21-06-2022 10:33

5000,- zł, orientuj się.

woj
21-06-2022 11:00

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.