reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

09 2022

Ostatnia szansa, by zagłosować na grodziski ratusz


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz.Ostatnia szansa, by zagłosować na grodziski ratusz - Grodzisk News


Grodzisk po raz kolejny walczy o nagrodę w prestiżowym konkursie "Modernizacja roku". Budowa nowego ratusza znalazła się w finale konkursu, a jej ewentualnym sukcesie w dużej mierze zdecydują nasze głosy, oddane przez internet. Głosowanie trwa dziś już tylko do godz. 15.00


Grodzisk zna smak najwyższych wyróżnień w konkursie. W ubiegłych latach wygrał cały konkurs, gdy na szczycie zestawienia znalazła się Mediateka. Wcześniej zwycięstwo w swojej kategorii odniosła modernizacja grodziskiej Szkoły nr 1.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz gmina liczy na sukces budowy ratusza. W opisie konkursowym możemy przeczytać, że „cechą wyróżniającą konstrukcję budynku jest półkolisty kształt, okalający urokliwą, secesyjną willę "Niespodzianka", usytuowaną w bezpośrednim sąsiedztwie. Nowoczesna konstrukcja fasady szklanej Ratusza stanowi powierzchnię odbicia dla zabytkowej willi. Budynek jest przeszklony niemal w całości - zarówno na zewnątrz, jak i w środku, przeziernymi ściankami działowymi. Ratusz spełnia najwyższe standardy estetyczne i funkcjonalne, jest przeznaczony jest do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Wyposażony w panele fotowoltaiczne i solary jest przestronny, transparentny i zasilany w sposób przyjazny środowisku.”

Charakterystycznymi elementami są także oświetlenie fasady szklanej oraz zegar z herbem Grodziska Mazowieckiego umieszczony w żelbetowej części elewacji, ratusz ma być „przykładem udanego łączenia nowoczesnych standardów architektonicznych z zabytkową architekturą zlokalizowaną w bliskim sąsiedztwie.

Grodziska inwestycja po przejściu pierwszego i drugiego etapu znalazła się w ścisłym finale konkursu. I znowu o ewentualnym sukcesie mogą zadecydować głosy mieszkańców.

Głosować można raz dziennie TUTAJ


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wszyscy urzędasy mają obowiązek głosowania raz dziennie

wielki Benio
28-09-2022 17:59

Przecież te głosowania to tylko przejaw lokalnego patriotyzmu. One o niczym nie świadczą i są całkiem bez sensu.

Becia
28-09-2022 21:38

tragiczny jest ten budynek urzędu miasta, w ogole brzydko skomponowana zabudowa, jakiś blok npko nowego ratusza, po co? to tu nie pasuje, psuje charakter zabudowy dworkowej, straszne to jest dla oczu. i te okropne rażące wieczorem podłużne światła na tym ratuszu?!

abc
29-09-2022 01:48

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.