TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

01 2022

Ostatnia gmina w powiecie z budżetem na 2022 rok


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOstatnia gmina w powiecie z budżetem na 2022 rok - Grodzisk News


Baranów jako ostatni samorząd w powiecie grodziskim uchwalił budżet na 2022 rok. Spójrzmy na liczby w nim zawarte.


Po stronie dochodów zapisano kwotę ponad 26,9 mln zł, natomiast wydatki oszacowano na poziomie ponad 30,8 mln zł. W tej sytuacji deficyt budżetowy wyniesie przeszło 3,9 mln zł, a zostanie spłacony z niewykorzystanych środków pozostających na rachunku gminy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A ile gmina wyda na inwestycje? Łącznie będzie to 5 mln zł. Blisko dwa miliony Baranów przeznaczy na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Prawie 2,3 mln zł pochłoną rozbudowy i modernizacje dróg.

Po 790 tys. zł kosztować będą przebudowy odpowiednio: ul. Błońskiej w Bronisławowie i Bożej Woli oraz drogi gminnej przebiegającej przez miejscowości Cegłów i Karolina.

Pół miliona zapisano zresztą na modernizacje reszty dróg gminnych, z kolei blisko sto tysięcy gmina chce przeznaczyć na rozbudowę oświetlenia ulicznego. 50 tysięcy zaś ma pójść na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Golach.

Warto wspomnieć o stu tysiącach na rozpoczęcie w tym roku rewitalizacji stawu w miejscowości Gole; oraz o prawie 290 tysiącach na zakup lekkiego specjalnego wozu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą dla strażaków z OSP Baranów.

Za przyjęciem budżetu głosowało 10 spośród 12 radnych obecnych na sesji, jedna osoba się wstrzymała, a jedna nie oddała głosu.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.