TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

01 2022

Ostatnia gmina w powiecie z budżetem na 2022 rok


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOstatnia gmina w powiecie z budżetem na 2022 rok - Grodzisk News


Baranów jako ostatni samorząd w powiecie grodziskim uchwalił budżet na 2022 rok. Spójrzmy na liczby w nim zawarte.


Po stronie dochodów zapisano kwotę ponad 26,9 mln zł, natomiast wydatki oszacowano na poziomie ponad 30,8 mln zł. W tej sytuacji deficyt budżetowy wyniesie przeszło 3,9 mln zł, a zostanie spłacony z niewykorzystanych środków pozostających na rachunku gminy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A ile gmina wyda na inwestycje? Łącznie będzie to 5 mln zł. Blisko dwa miliony Baranów przeznaczy na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Prawie 2,3 mln zł pochłoną rozbudowy i modernizacje dróg.

Po 790 tys. zł kosztować będą przebudowy odpowiednio: ul. Błońskiej w Bronisławowie i Bożej Woli oraz drogi gminnej przebiegającej przez miejscowości Cegłów i Karolina.

Pół miliona zapisano zresztą na modernizacje reszty dróg gminnych, z kolei blisko sto tysięcy gmina chce przeznaczyć na rozbudowę oświetlenia ulicznego. 50 tysięcy zaś ma pójść na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Golach.

Warto wspomnieć o stu tysiącach na rozpoczęcie w tym roku rewitalizacji stawu w miejscowości Gole; oraz o prawie 290 tysiącach na zakup lekkiego specjalnego wozu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą dla strażaków z OSP Baranów.

Za przyjęciem budżetu głosowało 10 spośród 12 radnych obecnych na sesji, jedna osoba się wstrzymała, a jedna nie oddała głosu.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.