04 03 2016

Ostatni fragment drogi do Józefiny w wakacje

04.03.2016, godz.: 09:32
Ostatni fragment drogi do Józefiny w wakacje
fot. Pixabay

Powiatowy Zarząd Dróg zapowiadał rozpoczęcie prac przy modernizacji trzeciego odcinka drogi powiatowej Grodzisk – Józefina na wiosnę i wszystko wskazuje na to, że słowa dotrzyma.

Został bowiem ogłoszony przetarg na blisko kilometrowy fragment tej drogi (dokładnie 996 metrów) w Osowcu. Zadanie obejmie rozbiórkę istniejącej jezdni oraz zjazdów, a następnie wykonanie nowej konstrukcji jezdni wraz z włączeniami w drogi boczne. Powstaną również nowe chodniki wraz z peronami autobusowymi przy przystankach. W ramach tej inwestycji zostaną również wzmocnione pobocza. Drzewa i krzaki kolidujące z inwestycją zostaną wykarczowane.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 31 lipca 2016 r.

Trasy, która liczy w całości około 10 kilometrów i od kilku lat jest sukcesywnie modernizowana. W ubiegłym roku drogowcy zabrali się za 1400-metrowy odcinek ul. Mazowieckiej od Parkowej do Dębowej w Osowcu. Tegoroczny odcinek ma zwieńczyć modernizację drogi z Grodziska do Józefiny. – Gdy wykonamy zadanie będzie można powiedzieć, że trasa na całej długości: od ul. Sienkiewicza w Grodzisku do trasy katowickiej została zmodernizowana – mówiła nam w połowie lutego Marta Strawa z Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Mazowieckim.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.