reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

02 2023

OSP Żelechów otrzyma nowy wóz strażacki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsOSP Żelechów otrzyma nowy wóz strażacki - Grodzisk News


675 nowych wozów strażackich mają otrzymać ochotnicze straże pożarne w w ramach rządowego programu wsparcia. Jeden z nich trafi do OSP Żelechów.


Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dodatkowe wsparcie dla strażaków – jednostki OSP zostaną wyposażone z 675 nowych wozów. – Sprzęt ratowniczy jest podstawą pracy strażaków. Samochody ratowniczo-gaśnicze są kluczowe podczas pożarów i wypadków. Chcemy by Polacy czuli się bezpiecznie, dlatego wyposażymy Ochotnicze Straże Pożarne w 675 wozów strażackich. Nowoczesny sprzęt pozwoli na szybszą i skuteczniejszą pracę druhów z OSP – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeden z takich pojazdów trafi do powiatu grodziskiego. – MAMY TO. Ciężka praca naszych strażaków została zauważona i przy staraniach Pana Wójta Piotra Rybki i wsparciu Radnego woj. mazowieckiego Pana Michała Prószyńskiego, nasza Jednostka OSP została uznana za godną poparcia poprzez dotację do zakupu nowoczesnego Ciężkiego Wozu Bojowego z powiększonym potencjałem wodnym. Aby było to możliwe już wcześniej rada gminy wraz z Panem Wójtem zdecydowała o zabezpieczeniu środków do wkładu własnego gminy w zakup sprzętu – poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie w mediach społecznościowych. – Liczymy iż dalszy tok niełatwego pozyskania nowego pojazdu w dzisiejszych czasach pójdzie bez problemów i jeszcze w tym roku będziemy mogli w koszarach dokonać zmiany pokoleniowej z naszym Jelczem z 1980 r. – dodali strażacy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.