reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

01 2023

OSP Milanówek przenosi się do tymczasowej siedziby


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w MilanówkuOSP Milanówek przenosi się do tymczasowej siedziby - Grodzisk News


Ochotnicza Straż Pożarna w Milanówku przenosi się do tymczasowej siedziby na czas budowy nowej strażnicy.


Przypomnijmy. W październiku ubiegłego roku podpisano umowę na budowę nowej strażnicy OSP Milanówek. Inwestycja, wokół której narosło wiele kontrowersji i gorących dyskusji powstanie ostatecznie kosztem ponad 16 mln zł. Strażnicę zaprojektuje i wybuduje konsorcjum wykonawców w skład którego wchodzi: Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (które jest liderem konsorcjum) oraz Usługi Ogólnobudowlane Jerzy Cichocki z Warszawy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak poinformowała milanowska OSP, prace rozbiórkowe starej strażnicy powinny się rozpocząć niebawem. – Trwa przeprowadzka z naszej strażnicy na miejsce tymczasowe z którego będziemy wyjeżdżać do zdarzeń w czasie budowy nowej strażnicy. Rozbiórka oraz budowa centrum bezpieczeństwa powinno zacząć się na dniach. Do zdarzeń wyjeżdżamy już z terenu hal „Jedwabiu” przy ulicy Warszawskiej, prosimy o nie zastawianie bram wyjazdowych na teren od ulicy Warszawskiej i Brzozowej oraz o przestrzeganie zakazów zatrzymywania się i postoju w tej części miasta – poinformowali druhowie z OSP Milanówek w mediach społecznościowych. – W dniu dzisiejszym mieliśmy pierwszy wyjazd z tymczasowego miejsca i niestety podczas powrotu zastaliśmy zaparkowany samochód w bramie, w przyszłości będziemy publikować zdjęcia „mistrzów parkowania”, jeśli sytuacja będzie się powtarzać, oraz powiadamiać odpowiednie służby o zaistniałym fakcie – dodają.

Siedziba OSP będzie wchodziła w skład tzw. centrum bezpieczeństwa. Ma ono mieć dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną (częściowe podpiwniczenie). Elewacje mają być wykończone cegłą klinkierową, a bramy garażowe mają być zwieńczone łukiem. Obiekt będzie podzielony na cztery strefy funkcjonalne, zaprojektowane z uwzględnieniem rozdziału ruchu poszczególnych użytkowników. Wejście główne od strony ulicy Warszawskiej prowadzić ma do części dla OSP oraz do części dla straży miejskiej. Klatką schodową oraz windą dostępną z tego wejścia zapewnione ma być dojście do sali konferencyjnej znajdującej się na piętrze. Drugie wejście do budynku zlokalizowano od ulicy Warszawskiej i ma prowadzić do części szkoleniowo-konferencyjnej. Od strony zachodniej zaprojektowano wejście służbowe do części garażowej oraz zewnętrzną klatkę schodową, która prowadzi do części dla straży miejskiej znajdującej się na piętrze oraz do pomieszczeń dla osób pełniących dyżury nocne części OSP. Wejście do budynku od strony południowej prowadzi do części dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz do części przeznaczonej dla pogotowia ratunkowego. Od strony południowej znajdzie się również wejście służbowe do pomieszczeń kuchni części szkoleniowo-konferencyjnej. Obok wejścia zaplanowano zewnętrzną platformę przeznaczoną do transportu produktów spożywczych do kuchni zlokalizowanej w piwnicy. Komunikację pionową nowego obiektu mają stanowić trzy wewnętrzne klatki schodowe oraz jedna winda. Garaż ma pomieścić pojazdy OSP oraz pogotowia. Dodatkowo w garażu zaprojektowano pomieszczenie stanowiące stanowisko obsługi pojazdów oraz pomieszczenie stanowiące stanowisko/myjnia.

Roboty budowlane mają się zakończyć nie później niż 30 listopada 2024 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.