28 07 2020

Osoby zarażone koronawirusem na mszy w Milanówku. Sanepid prosi o kontakt. Nowe przypadki

28.07.2020, godz.: 09:26
Osoby zarażone koronawirusem na mszy w Milanówku. Sanepid prosi o kontakt. Nowe przypadki
fot. GrodziskNews

Grodziski Sanepid poinformował, że u osób uczestniczących 19 lipca we mszy świętej w Milanówku wykryto koronawirusa. Stąd apel do innych uczestników nabożeństwa o godz. 11.00 o zgłaszanie się.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób obecnych na mszy w Kościele Parafii Matki Bożej Bolesnej przy ul. Szkolnej 7 w Milanówku w dniu 19.07.2020r. o godz. 11:00 – szczególnie osoby siedzące w ostatnich 6 rzędach oraz w bocznej nawie. Na mszy obecne były osoby z dodatnim wynikiem badania w kierunku COVID-19 – wybrzmiewa komunikat Sanep.

Zgłaszać się należy mailowo pod adresem: grodzisk@psse.waw.pl lu telefonicznie pod numerami 22 755 57 76 i 603 987 812.

Sanepid z opóźnieniem przekazał również wczorajszy raport o sytuacji z koronawirusem w powiecie. W ciągu doby odnotowano cztery kolejne przypadki zakażenia. Jest ich łącznie 75. Bez zmian liczba ozdrowieńców – 48; a także osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa – 2.

💬︎ 13

Dodaj Komentarz

13 odpowiedzi na “Osoby zarażone koronawirusem na mszy w Milanówku. Sanepid prosi o kontakt. Nowe przypadki”

 1. Stf pisze:

  No właśnie zwracam się z prośbą do księży aby wypraszali z kościoła osoby bez maseczek. Rozumiem chęć uczestnictwa we mszy świętej w kościele, ale narażanie innych na zarażenie jest przecież grzechem.

 2. Gość pisze:

  Co za komunikat… powiedz nam czy miesiąc temu byłeś w kościele, bo możesz być „śmiertelnie” chory ;)

 3. bezbożnik pisze:

  Dlaczego kościół nie został zamknięty i zdezynfekowany.Nadal w najlepsze spotykają się w nim wierni wyznawcy iż kadzidło uchroni ich przed koronką.Zarażanie trwa nadal.!!!

 4. Z USA pisze:

  Boga trzeba się bać. Bać się koronawirusa jest profonacją wiary a Świętego Polskiego Kościoła Katolickiego. Nie założę kagańcu! Nie dla kagańców

 5. zaniepokojony pisze:

  Dlaczego do tego kościoła nie wkracza ekipa dezynfekująca.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. zaniepokojony pisze:

  Jak długo można tolerować nieodpowiedzialne zachowania przedstawicieli kościoła.!!!

 7. Gosc pisze:

  Dlaczego dane z grodziskiego sanepidu sa publinowane coraz rzadziej, obecnie juz raz na tydzien, a niecodziennie?!! Szczegoonie ze liczba zakażeń szybko rosnie. Co zlego to nie u Benka i w Grodzisku, prawda…??? A tygodniowe dane guzik mowia

 8. wściekły pisze:

  Do momentu aż wszyscy uczestnicy mszy nie zgłoszą się do SANEPID-u kościół powinien zostać zamknięty przez odpowiednie służby i całkowicie ZDEZYNFEKOWANY.W tej chwili zarażanie nadal trwa i nikt nie reaguje na taką sytuację.!!!

  • Hansik pisze:

   Po co dezynfekować i zamykać. Ogłosić wybory i po sprawie. Wirus będzie w odwrocie :)

   • grodziszczanin pisze:

    Jeszcze kilka dni temu grodziskie wladze uwazaly ze tutaj wirusa nie ma :) u sasiadow, tak, ale nie tu…:) i tak od cwierc wieku ze wszystkim. Tymczasem zostalo nam kilka dni do czerwonej strefy… tak w grodzisku nic sue nie dzieje. Mamy proporcjonalnie do liczby mieszkancow ok dwa razy wiecej nowych zakazen niz pruszkow. Daje do myslenia. Przyjrzalabym sie przygotowaniu grodziskich szkol na pandemie i tam poszukala zrodla problemu. Wiem, ze to bardzo niewygodne, bo odpowiadal akurat za to zastepca burmistrza Benedykcinskiego, szykowany przez niego i jego ekipe na jego nastepce w najblizszych wyborach. No i last but not least, jesli guru grodziskiej oswiaty to Pani B. z urzedu, czy Pani O. wyniesiona w ostatnich latach na wszystkie lokalne piedestialy, lacznie z kandydatura z PSL do parlamentu EU, to niedziwne, ze tak to wyglada.

 9. gosc pisze:

  Dlaczego grodziski sanepid nie publikuje danych o zakażeniach od wczoraj. Praca zdalna chyba tego nie tłumaczy… To dalej praca – chyba, że się mylę. Raport da się przygotować pracując zdalnie… A może chodzi o coś zupełnie innego. W sumie, dobry pretekst, żeby ukryć przed mieszkańcami dramatyczną sytuacją w jakiej powiat się znajduje. po co pokazywac takie liczby. Przecież tu było, jest i będzie (dopóki rządzić będzie Ziemia Grodziska) świetnie. Strefa czerwona za tydzień na bank, chyba że od teraz zaczną fałszować dane. A sąsiedzi, np. Pruszków, bliżej Warszawy (która już w strefie czerwonej jest), bardziej narażony na transmisję, wypada znacznie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.