14

04 2019

Oskar dla Pogoni

Oskar dla Pogoni - Grodzisk News

Pewnym zwycięstwem 4:2 Pogoni Grodzisk zakończyło się dzisiejsze spotkanie z Oskarem Przysucha.

Przed samym meczem piłkarze Pogoni wiedzieli, że depcząca po piętach Błonianka wygrała swoje spotkanie. Wiedzieli, że w przypadku porażki nasza przewaga zmniejszy się do siedmiu punktów. Wiedzieli także, że w przypadku zwycięstwa Oskar będzie tracić do nas już 13 punktów, a to oznacza, że praktycznie jeden rywal wypadnie z walki o zwycięstwo w tej lidze. Ta wiedza nie splątała nóg Pogoni.

Od samego początku mocno zaatakowaliśmy na co Oskar Przysucha nie był przygotowany. Już w 7. minucie Pogoń strzela pierwszą bramkę. Na listę strzelców wpisał się wychowanek grodziskiej Pogoni, niespełna 19-letni Michał Borychowski. Jak się później okazało nie było to ostatnie słowo Michała w tym meczu. W 21. minucie ten świetnie grający dzisiaj zawodnik zdobywa swoją kolejną bramkę. W jego poczynaniach nie było widać żadnej tremy czy braku doświadczenia, a pewność w każdym zagraniu. W 34. minucie prowadziliśmy już 3:0. Po indywidualnej akcji Adriana Grabowskiego, który zwodem minął dwóch zawodników rywala, następnie zagrał, a wręcz wyłożył piłkę jak na tacy Michałowi Strzałkowskiemu temu ostatniemu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w bramce gości. Ten wynik był najniższym wymiarem kary, bo mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, w których brakowało nam skuteczności. Ta pewność siebie chyba uśpiła zawodników Pogoni, bo chwila dekoncentracji spowodowała faul w ich polu karnym na zawodniku Oskara i w konsekwencji podyktowanie rzutu karnego. Mariusz Moskwa pewnie wykorzystał ?jedenastkę? i do przerwy mieliśmy wynik 3:1.

Po zmianie stron to Oskar przejął inicjatywę. Mocno zaatakował, ale Pogoń mądrze się broniła. W 67. minucie kontra Pogoni, którą celnym strzałem zakończył Adrian Grabowski. Gości stać było jeszcze na bramkę autorstwa Tomasza Zagórskiego w 79. minucie meczu.

Kolejne spotkanie Pogoni w Wielki Piątek o godzinie 17.00 w Jazgarzewie. Wtedy zawodnicy z Grodziska zagrają z miejscową Spartą.

Pogoń Grodzisk ? Oskar Przysucha 4:2 (3:1)
Bramki: Borychowski x2, Strzałkowski, Grabowski ? Moskwa, Zagórski
Widzów: 200

Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski, Jędrzejczyk, Kołaczek, Jaroń ( ?90 Skorupa ), Strzałkowski (77' Pietraszek ), Pieczyński (83' Czaplicki), Małkowski, Baranowski, Grabowski (68' Kraj')