19 01 2015

Osiem milionów na inwestycje

19.01.2015, godz.: 09:50
Osiem milionów na inwestycje
fot. GrodziskNews

Milanowscy radni przyjęli budżet gminy na 2015 rok. Zgodnie z planem finansowym gmina wyda na różnego rodzaju inwestycje nieco ponad osiem milionów złotych. A jak przedstawiają inne liczby?

Dochody Milanówka ustalono na poziomie przeszło 62,6 mln zł, zaś wydatki mają osiągnąć pułap prawie 60 mln zł. Nadwyżka budżetowa zostanie z kolei przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.

– Do uchwały budżetowej wprowadzonych zostało kilka autopoprawek modyfikujących pewne zapisy w pierwotnym projekcie planu finansowego. Jednak były to tak naprawdę zmiany kosmetyczne – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Lwią część wydatków budżetowych stanowią pieniądze, które magistrat wyda na sprawy bieżące, w tym wszystkie kwestie administracyjne. Łącznie przeznaczono na to prawie 39 mln zł. Kolejnych 8 mln Milanówek przeznaczył zaś na różnego rodzaju inwestycje.

Najwięcej, bo ponad 2,9 mln zł pochłonie modernizacja stacji uzdatniania wody przy ul. Na Skraju. Przeszło 2,1 mln zł kosztować będzie dalsza rozbudowa kanalizacji. 800 tys. zł samorząd przeznaczył natomiast na kontynuację projektu informatyzacji miasta „eMilanówek”. Kolejnych 700 tys. zł zostanie wydany w formie dofinansowania budowy Integracyjnego Przedszkola Publicznego.

W bieżącym roku budżetowym gmina zabezpieczyła także środki na budowę dwóch placów zabaw przy ul. Szkolnej oraz pływalni miejskiej. W planie inwestycyjnym na ten rok nie zbrakło równie remontów i modernizacji dróg. W ulicach Wylot, Czubińskiej, Ludnej, Wierzbowej i Magnolii pojawi się odwodnienie.

W 2015 r. milanowski samorząd chce również zagospodarować Amfiteatr przy ul. Fiderkiewicza.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.