13 01 2020

Orkiestra znów zagrała rekordowo!

13.01.2020, godz.: 11:28
Orkiestra znów zagrała rekordowo!
fot. WOŚP

Za nami wyjątkowa niedziela. Powód – oczywisty: 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce i wielu miejscach na świecie. Ten dzień WOŚP zamknął z wynikiem ponad 15 milionów złotych. W zeszłym rekordowym roku tuż po finale na koncie były 92 miliony. A to nie koniec!

Trwają bowiem jeszcze licytacje, a całościowe podsumowanie zbiórki wraz z ostateczną kwotą Fundacja WOŚP poda 8 marca. Tymczasem wiemy, że zebrano kwotę deklarowaną – 115 362 894 zł. Dla porównania w zeszłym roku było to 92 143 798 zł, a ostateczny wynik 27. Finału wyniósł prawie 176 mln zł.

Można zatem przypuszczać, że po zebranie tak dużej kwoty deklarowanej w tym roku, ostateczna oscylować będzie zapewne koło 200 milionów!

Dodajmy bowiem, że kwota deklarowana, to ta, na którą składają się wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studio oraz darowizny przekazane przez partnerów. Kwota na koncie – są to fizyczne, przekazane już na konto Fundacji WOŚP darowizny.

Niebawem podawać będziemy również dane zbiórek ze sztabów w naszym regionie, w miarę pojawiania się ich.

28. Finał odbył się pod hasłem: „Wiatr w żagle. Dla dziecięcej medycyny zabiegowej”. Orkiestra zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.