TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

04 2024

Orkiestra rodem z Luizjany z koncertem na grodziskiej scenie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Orkiestra rodem z Luizjany z koncertem na grodziskiej scenie - Grodzisk News


W połowie maja szykuje się nie lada gratka dla melomanów. Na scenie grodziskiego centrum kultury z koncertem wystąpi bowiem uznana na świecie  Acadiana Chamber Orchestra z Luizjany pod batutą Mariusza Smolija.


Acadiana Chamber Orchestra została założona w Lafayette w Luizjanie w 1984 roku i co roku występuje dla tysięcy słuchaczy z koncertami  symfonicznymi, kameralnymi, produkcjami operowymi oraz programami edukacyjnymi. Orkiestra łączy europejskie tradycje muzyczne z nowoczesnym amerykańskim repertuarem, w tym muzyką popularną, unikalnym stylem luizjańskim czy jazzem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mariusz Smolij natomiast jest dyrygentem uznawanym za jednego z najwybitniejszych swojego pokolenia. – Często nagrywał dla Naxos International zdobywając międzynarodowe uznanie krytyków, w tym pochwały New York Timesa za „fascynujące występy”. Maestro Smolij prowadził ponad 140 orkiestr w 28 krajach na pięciu kontynentach występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, m.in. w Carnegie Hall i Lincoln Center w Nowym Jorku, Kimmel Center w Filadelfii, Zürich Tonhalle, Salle Gaveau w Paryżu, Concertgebauw w Amsterdamie i Narodowe Centrum Sztuki w Pekinie w Chinach. W Ameryce Północnej dyrygował między innymi Houston Symphony, New Jersey Symphony, Orchestra of the Chicago Lyric Opera, St. Louis Philharmonic, Rochester Philharmonic, Indianapolis Symphony, Indianapolis Chamber Orchestra, New Orleans Philharmonic, Hartford Symphony i Symphony Nova Scotia – charakteryzują jego artystyczną biografię organizatorzy koncertu.

–Oprócz 15 płyt CD nagranych dla Naxos, dyrygent dokonał nagrań dla Universal, Hungaraton, Hessishe Rundfunk Radio we Frankfurcie w Niemczech oraz stacji radiowych i telewizyjnych w Szwajcarii i Polsce. W 2016 roku jego nagranie kompozytorki Grażyny Bacewicz otrzymało prestiżową nagrodę „Frederick Award” (polską nagrodę Grammy) – dodają.

Podczas koncertu w Grodzisku usłyszymy również wirtuozkę skrzypiec najwyższej próby – Elizabeth Pitcairn. Skrzypaczka gra na owianym legendą instrumencie Stradivariusa „Red Mendelssohn” z 1720 r. Występowała w Carnegie Hall, Walt Disney Concert Hall, Kimmel Center, Saratoga Performing Arts Center i Fisher Center w Bard College. Wykonywała Koncert skrzypcowy Mendelssohna z Orkiestrą Symfoniczną w Shenzhen w Chinach i pod dyrekcją Wagnera Politschuka w São Paulo w Brazylii. A to tylko część z jej przebogatego muzycznego dossier.

Najlepiej jednak przemówi muzyka. A ta wybrzmi już 14 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowej CK. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasach kina oraz w internecie.

Orkiestra rodem z Luizjany z koncertem na grodziskiej scenie - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Po co?
Marcin


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.