17 11 2015

Operacja małego serduszka przebiegła pomyślnie

17.11.2015, godz.: 11:37
Operacja małego serduszka przebiegła pomyślnie
fot. Joanna Dybińska/Facebook

Wbrew przesądom piątek trzynastego okazał się chyba jednym z najszczęśliwszych dni w życiu małej Asi Dybińskiej i jej najbliższych. 13 listopada dziewczynka mająca poważną wadę serca przeszła w niemieckiej klinice w Münster zabieg kardiochirurgiczny, który pozwoli jej normalnie żyć.

Los niespełna rocznej mieszkanki Grodziska poruszył wiele osób, które aktywnie włączyły się czy to w zbiórkę, czy przekazywanie funduszy na operację Asi. Jeszcze przed porodem u dziewczynki stwierdzono bardzo poważną i złożoną wadę serca – Tetralogię Fallota z zarośnięciem pnia płucnego i ubytkiem międzykomorowym. Nadzieję na wyleczenie Asi jednym zabiegiem dał rodzicom znany kardiochirurg prof. Edward Malec – ten sam, o którym pisaliśmy w kontekście leczenia małego Szymona Chmieleckiego. Problem stanowiły jednak pieniądze, operacja to koszt około 160 tys. zł, a rodziców Asi nie stać było na taki wydatek. Jednak dzięki zaangażowaniu ludzi dobrego serca udało się zgromadzić potrzebną kwotę, a Asia kilka dni temu przeszła operację.

– 13 listopada odbyła się operacja Asi, wszystko odbyło się zgodnie z planem, a więc z zachowaniem dwóch komór serca. Teraz wiemy, że ubytek międzykomorowy miał wielkość między 10 a11 mm (to dużo), ale dzięki wspaniałemu prof. Edwardowi Malcowi i dr Katarzynie Januszewskiej oraz ich zespołowi kardiochirurgów wykorzystano tylko tkankę z osierdzia Asi i wykonano korekcję całkowitą.  Nie rozumiemy dlaczego w Polsce mówiono nam, że trzeba wykonać kilka operacji w stronę serca jednokomorowego. Jednym słowem chyba chcieli pójść na łatwiznę –tylko z jakim efektem dla dziecka? Zrobiliby z niej rencistkę w wieku niemowlęcym – napisali na facebookowym profilu najbliżsi dziewczynki. – Jeszcze raz Wam dziękujemy za trzymanie kciuków i prosimy o dalsze modlitwy – dodali.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata