TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

06 2024

Oleg Prihodko najlepszy w Kozerkach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasoweOleg Prihodko najlepszy w Kozerkach - Grodzisk News


Ukrainiec Oleg Prihodko wygrał turniej ITF M15 rozgrywany na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. Impreza otworzyła tegoroczny cykl LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, który obejmuje czternaście zawodowych turniejów. Najlepszy z Polaków, Paweł Juszczak, osiągnął półfinał gry pojedynczej.


W sobotnim półfinale Juszczak z powodów zdrowotnych nie ukończył meczu z wyżej notowanym Argentyńczykiem Ignacio Monzonem. Spotkanie zakończyło się kreczem przy wyniku 4:5 w pierwszym secie. Trzykrotny mistrz Polski dotarł też do finału gry podwójnej, w którym wraz z partnerem Adamem Bajurko ulegli najwyżej notowanej parze Władysław Orłow/Daniel Paty 0:6 6:7(1).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pogromca Polaka z turnieju singlistów w niedzielnym meczu o tytuł nie dał rady Olegowi Prihodko. 26-latek wygrał pewnie 6:2 6:4 zdobywając tym samym czwarty tytuł w karierze. Co ciekawe, w pięciu wygranych w Kozerkach spotkaniach Ukrainiec nie stracił choćby seta.
Z dobrej strony w turnieju pokazało się też kilku polskich tenisistów. Cenne punkty za udział w ćwierćfinale dopisali do dorobku Filip Pieczonka (grał dzięki tzw. „dzikiej karcie”) oraz kwalifikanci Szymon Kielan i Piotr Siekanowicz. Ten ostatni był bez wątpienia rewelacją turnieju – wygrał trzy mecze w eliminacjach, a w turnieju głównym odniósł wartościowe zwycięstwa nad bardziej doświadczonymi Marcelem Zielińskim i wracającym do regularnego grania w turniejach Kacprem Żukiem.

Kolejnymi prestiżowymi turniejami rozgrywanymi tego lata w Kozerkach będą turnieje ITF W15 (8-14 lipca), Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (14-21 lipca) oraz challenger ATP Kozerki Open (12-17 sierpnia).

💬︎   dodaj komentarz

wygrał bilet powrotny?

Polska
10-06-2024 16:20
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.