TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

05 2023

„Ojcowie na Start” - impreza rowerowa w Nadarzynie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay„Ojcowie na Start” - impreza rowerowa w Nadarzynie - Grodzisk News


Na początku czerwca w Nadarzynie odbędzie się już XIII edycja imprezy rowerowej „Ojcowie na Start”. Atrakcji będzie cała masa.


Jak podkreślają organizatorzy, „Ojcowie na Start” to największa rodzinna impreza rowerowa w Polsce. Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie piknik dla całych rodzin. Ale od początku...

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Impreza odbędzie się 3 czerwca i rozpocznie się już o godz. 9.30. Start i meta wyścigu będą znajdować się na stadionie przy ul. Żółwińskiej 20. Do rywalizacji mogą stanąć wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której chodzą. Wystarczy zarejestrować się przez stronę internetową http://pruszkow.ojcowienastart.pl/ oraz wnieść opłatę rejestracyjną za rodzinę w wysokości 35 zł.

Jako pierwsi wystartują trzyletnie dzieci (oczywiście pod opieką ojców), które po ukończeniu wyścigu otrzymają nagrody. Następnie na trasę wjadą dzieci z kolejnych grup wiekowych. Ostatnia grupa kolarska, czyli piątoklasiści, wyruszą na trasę około południa. Długość trasy będzie się oczywiście różnić dla poszczególnych grup wiekowych oraz płci. Trasa ma być zabezpieczona przez wolontariuszy, straż gminną, straż pożarną i pogotowie. Limit uczestników ustalono na 999 osób. Każdy z uczestników otrzyma elektroniczne chipy, które zostaną przymocowane do roweru dziecka. To właśnie te urządzenia będą mierzyć czas przejazdu duetu ojciec – dziecko. Zasady wyścigu są bardzo proste: drużyna składa się z rodzica i przynajmniej jednego dziecka. Musi przejechać określoną trasę w jak najkrótszym czasie.  Jeśli tata ma kilkoro dzieci w różnym wieku może zarejestrować kilka drużyn i pojechać z pociechami w różnych kategoriach.

– Cel wyścigu to integracja rodzinna oraz wspólny wysiłek na świeżym powietrzu. Zapraszamy całe rodziny, bo wyścigowi towarzyszy zawsze piknik rodzinny– mówi Grzegorz Stanio, dyrektor Szkoły Podstawowej Sternik w Pruszkowie przy ul. Staszica. Organizatorami wyścigu są rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki oraz działającego przy szkole Przedszkola Promienie. Wyścig odbędzie się dzięki uprzejmości władz Nadarzyna oraz sponsorów. Będzie mu towarzyszyć piknik z atrakcjami dla całej rodziny, w tym m.in. dmuchańcami, strzelnicą ASG, boiskiem piłkarskim oraz animacjami dla najmłodszych.

Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 8.30. Organizatorzy zachęcają do przybycia najpóźniej na 25 minut przed wyścigiem do punktu startowego, aby odebrać numery startowe.

Organizator wymaga posiadania kasku rowerowego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

genialna impreza. Brałem udział z dziećmi w poprzednich latach !!!

Jan Kaziński
23-05-2023 13:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.