TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

23

03 2023

Ograniczenie do 30 km/h na wszystkich podkowiańskich drogach?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Miasta Podkowa LeśnaOgraniczenie do 30 km/h na wszystkich podkowiańskich drogach? - Grodzisk News


Podkowa Leśna przymierza się do wprowadzenia nowej stałej organizacji ruchu, w myśl której na wszystkich drogach należących do miasta ogrodu miałoby obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h. M.in. ta kwestia omawiana będzie na spotkaniu z mieszkańcami 4 kwietnia.


– Zmiana  organizacji ruchu na terenie Podkowy Leśnej wynika z postulatów mieszkańców naszego miasta o podjęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie uciążliwości transportu, jak i polepszenie dostępności przestrzeni publicznej dla użytkowników. Zaproponowana koncepcja będzie podstawą do opracowania i wprowadzenia stałej organizacji ruchu na ulicach Podkowy Leśnej – informuje podkowiański magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na spotkaniu z mieszkańcami 4 kwietnia pojawią się także autorzy nowej organizacji ruchu z Biura Projektowego Stadtraum Polska. A omawiane będą takie kwestie jak: wprowadzenie strefy 30 dla całego miasta (poza drogami powiatowymi i wojewódzkimi); zastosowanie elementów uspokojenia ruchu w postaci progów zwalniających; wprowadzenie; skrzyżowań równorzędnych; a także dbałość o krajobraz miasta ogrodu poprzez zmniejszenie oznakowania pionowego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy przy ul. Jana Pawła II 20.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Hulajnogi elektryczne szybciej jeżdżą… można równie dobrze zamknąć całe miasto dla ruchu aut, po co ograniczenia. 30km/h to jest martwe ograniczenie, którego 90% osób nie będzie przestrzegać.

Andrzej
23-03-2023 22:38

po prostu trzeba przepychac auto po ulicach. Brawo Podkowa.

adamo
27-03-2023 20:53

Oczywiście ktoś na tym zarobi.

Dolphin
24-03-2023 07:21

mieszkam w podkowie i nie widzialem tu ani jednej stluczki
wyniesione skrzyzowania zupelnie wystarczaja

podkowa
27-03-2023 21:07

Mieszkam w Podkowie i widziałam kilka stłuczek i sporo rozjechanych zwierząt, i to zanim nastała tu era asfaltu i betonu. A odkąd lud zapragnął asfaltu, progi są konieczne, bo lud rozumu ani empatii nie ma, a policja tu prędkości nie kontroluje i nigdy kotrolować nie będzie.

Mieszkanka
20-05-2023 14:51

Zawsze jeżdżę po Podkowie 30km/h po drogach bocznych, żeby nie straszyć zwierząt ani ludzi. To dla mnie nic nadzwyczajnego, bo to wyjątkowe, przyrodnicze miasto, które zasługuje na kulturę jazdy. Ograniczenie powinno być i tyle, progi i wyniesienia nie spełniają swojego zadania, bo jest ich za mało.

Joanna
04-05-2023 12:06
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.