TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

02

01 2021

Ograniczenia w dostępie do usług publicznych dla nieszczepionych? "Rozważamy to"


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOgraniczenia w dostępie do usług publicznych dla nieszczepionych? "Rozważamy to" - Grodzisk News


– W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych – mówił w wywiadzie dla tygodnika "Wprost". Rozmowę opublikowano również w wydaniu internetowym pisma.


reklama Grodzisk mazowiecki

Szef resortu zdrowia bez ogródek przyznał, iż rząd polski „podobnie jak inne kraje Europy przygotowuje plany” zwiększające korzyści dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Z drugiej strony od razu nasuwa się pytanie, co z obywatelami, których nie uda się przekonać do szczepienia.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dla tych rząd nie wyklucza na przykład ograniczeń w dostępie do usług publicznych... W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji – powiedział Niedzielski.

Minister dodał również, że planowane jest też wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu lub wydrukować, jeśli dana osoba nie korzysta ze smartfonu.

Co myślicie o tych zapowiedziach? Na opinie czekamy w komentarzach.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jest to jawna dyskryminacja ludzi. Niech Pan Niedzielski pokaże pismo gdzie jest jakakolwiek ustawa, że jak ktoś się nie zaszczepi to nie będzie mógł normalnie się leczyć. Dlaczego w szczepionkach nie ma przetłomaczenia o przeciwskazaniach dla pewnej grupy ludzi chorych i przy stosowaniu pewnych leków tej szczepionki nie wolno tym ludziom podać. MNIE NIE JEST JESZCZE SPIESZNO NA TAMTEN ŚWIAT.

MIESZKANKA
02-01-2021 17:04

To jest śmieszne, dobrowolna=przymusowa. To jest szantaż, strasznie im na tym zależy, wiadomo z jakiego powodu. Czeka nas loleja rewolucja, powstanie. Nie mogę słuchać tego pajaca.

jebaccovidpis
02-01-2021 17:07

Proponuję wprowadzić jeszcze większe obostrzenia dla tych, co nie głosowali na PiS

Ja
02-01-2021 18:08

pokaż wszystkie komentarze (10)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.