TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

05 2022

Oficjalne otwarcie grodziskiej tężni w czerwcu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Wizualizacja/grodzisk.plOficjalne otwarcie grodziskiej tężni w czerwcu - Grodzisk News


Trwa budowa grodziskiej tężni solankowej. Urząd podał oficjalny termin otwarcia obiektu. Przypadnie on w drugiej połowie czerwca.


Tężnia powstaje w północnej części parku, tak aby możliwe było dojście od ulicy Bartniaka. Zgodnie z projektem, tężnia będzie drewnianym, zadaszonym budynkiem o wysokości ośmiu metrów i kubaturze ponad 920 metrów sześciennych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Obiekt ma być wyposażony w instalację do obiegu solanki, a także oświetlenie terenu wokół niego. Ponadto wykonawca wybuduje alejki, oświetlenie i zagospodaruje przyległy teren. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci, czy stojaków na rowery.

Obiekt powstaje kosztem nieco ponad 930 tysięcy złotych, a oficjalnie otwarty zostanie dokładnie 19 czerwca. Będzie to częścią imprezy w Parku Skarbków nazwanej "W Grodzisku letnisku". Wydarzenia wystartują w samo południe, a w planie są też m.in. koncert zespołu Ferajna Jastrzębskiego, - kawiarenka wiedeńska, fotobudka ze strojami z XIX w., pokazy gimnastyczne, gry i zabawy parkowe, pokazy cyklistów, prezentacja zabytkowych aut, warsztaty biżuteryjne, pokaz iluzjonisty, koncert operetkowy


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

skasować w miescie i gminie piece węglowe oraz kominki! Mnie mieszkańca po 30 roku życia zabija astma alergiczna, kaszel podczas napadu astmy alergicznej uniemożliwia pracę, spanie czy nawet siedzenie. Teznia nic tu nie da, tu jest bardzo zanieczyszczone powietrze, do tego park z kazdej strony jest przy zakorkowanej ulicy a z tyłu za torami bloki z ludźmi! To na pewno nie jest miejsce na tężnie

Wm
10-05-2022 02:35

A my woziliśmy dzieci,wnuki aż do Rabki .Brawo!!!! Teraz mamy naprawdę na wyciągnięcie ręki

Dorota.C
21-06-2022 07:13
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.