04 03 2020

Oferty pracy na sprzedawcę w sklepie sportowym

04.03.2020, godz.: 07:24
Oferty pracy na sprzedawcę w sklepie sportowym

Wymagania zawarte w ofertach pracy dotyczące usposobienia kandydatów, zawierają zazwyczaj takie cechy jak: życzliwość i uprzejmość w kontaktach z klientami, uczynność, komunikatywność, kreatywność, umiejętność argumentowania.

Kwestie wykształcenia nie są istotne, za to doświadczenie przyda się praktycznie każde. Umiejętność obsługiwania kasy fiskalnej, umiejętności sprzedażowe, znajomość sprzętów sportowych, wszelkie kwestie dotyczące ubrań sportowych, mody, trwałości obuwia i tkanin, przydadzą się osobą, starającym się o pracę sprzedawcy w sklepie sportowym.
Praca na tym stanowisku może odbywać się zarówno w systemie zmianowym i na pełen etat.

Gdzie najłatwiej znaleźć oferty pracy na stanowisko sprzedawcy w sklepie sportowym?

Pracuj.pl oferuje możliwość wyszukiwania ofert pracy po słowie kluczowym. To bardzo ułatwia znalezienie konkretnego zawodu. Można również na tej samej stronie wyszukiwać ofert po branży i oczywiście zawężać region, który nam interesuje. Na rozmowę o pracę warto dobrze się przygotować, gdyż oprócz standardowych pytań sprawdzających to, jakimi jesteśmy osobami, możemy dostać kilka pytań technicznych. Wiadomo, że wielu szczegółów dotyczących konkretnych sprzętów dowiemy się, gdy rozpoczniemy nową pracę, jednak podstawową wiedzę powinniśmy posiadać.

Powinniśmy znać podstawowe akcesoria sportowe, rozpoznawać, chociaż niektóre elementy sprzętu przeznaczonego do siłowni, rozpoznawać sprzęty służące do uprawiania sportów zimowych, wodnych i powietrznych.

Sprzedawca, czy też doradca?

Warto wspomnieć, że praca na stanowisku sprzedawcy w sklepie sportowym bardzo często wiąże się również z doradzaniem. Jest to dosyć odpowiedzialna rola, gdyż sport bywa niebezpieczny. Doradca powinien wiedzieć, jakiej wielkości kask powinien założyć klient, by ten dobrze go chronił, jakie obciążenia może stosować, dana osoba trenując, na jakiej wysokości powinno być ustawione siodełko i kierownica roweru itp. Odpowiedzialne uprawianie sportu jest prozdrowotne, jednak popełniając różnego rodzaju błędy, możemy narazić się na bolesne kontuzje, a nawet deformacje. Właśnie dlatego sprzedawca w sklepie sportowym, to bardzo odpowiedzialny zawód.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata