TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

06 2021

Odpowiedzą za wyłudzenie 200 tys. zł kredytu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsOdpowiedzą za wyłudzenie 200 tys. zł kredytu - Grodzisk News


Policjanci z Żyrardowa zatrzymali cztery osoby, które usiłowały wyłudzić kredyt bankowy w wysokości 200 tysięcy złotych. Wszystkim podejrzanym postawiono zarzuty oszustwa. Trzy osoby trafiły do aresztu na dwa miesiące, czwarta została objęta dozorem policyjnym. Zatrzymani odpowiedzą także za posiadanie środków odurzających.


Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację z banku informację o próbie wyłudzenia  kredytu przez 3 mężczyzn oraz 1 kobietę. – Wszystko zaczęło się 14 czerwca br., kiedy to do placówki bankowej drogą elektroniczną wpłynął wniosek złożony przez 21-latka o udzielenie kredytu na kwotę blisko 200 tys. złotych. Do wniosku załączone było kilka potwierdzeń przelewów rzekomego miesięcznego wynagrodzenia. Pracownicy banku w trakcie weryfikacji wniosku nabrali podejrzeń, że mogło dojść do próby oszustwa. Poinformowali odpowiednie służby o swoich podejrzeniach. Następnie dzięki swoim ustaleniom żyrardowscy policjanci zatrzymali 4 osoby zamieszane w próbę wyłudzenia kredytu – opisuje sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po dokładnej analizie zebranych materiałów policjanci ustalili, że na konto 21-latka nigdy nie wpłynęły sumy pieniędzy, które zostały wpisane na zaświadczeniu. Do podrobienia dokumentu przyznała się jego 26-letnia koleżanka. –Dodatkowo u dwóch podejrzanych podczas wykonywania czynności mundurowi znaleźli substancje odurzające w postaci konopi oraz amfetaminy – dodaje rzeczniczka.

Wszyscy dostali zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu za który grozi do ośmiu lat więzienia. Dodatkowo dwie osoby odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Trzy z nich trafiły do aresztu na dwa miesiące, jedną objęto dozorem.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.