28 09 2015

Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku

28.09.2015, godz.: 20:01
Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku
fot. GrodziskNews

Dwa zarzuty postawiła grodziska prokuratura kierowcy Alfy Romeo. Pod kołami auta prowadzonego przez mężczyznę zginęła w Natolinie 38-letnia kobieta. Teraz podejrzany 22-latek odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenie pojazdu, mimo cofniętych uprawnień.

Przypomnijmy. 25 sierpnia wieczorem na drodze nr 579 w Natolinie doszło do potrącenia 38-letniej kobiety, która zginęła na miejscu. Samochód, który w nią uderzył odjechał z miejsca wypadku. Wkrótce policja zatrzymała jednak 22-letniego kierowcę oraz młodszego pasażera. W momencie wypadku 22-latek był trzeźwy.

Niedługo po zdarzeniu grodziska prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie zapowiadała, że wkrótce zakończą się przesłuchania młodszego z mężczyzn i m.in. w zależności od jego wyjaśnień, zapadną decyzje co dalej z zatrzymanym kierowcą. Dziś już wiemy.

– 22-latkowi zostały postawione dwa zarzuty: spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenia pojazdu, mimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do drugiego z zarzucanych mu czynów – mówi prok. Paweł Blachowski, szef Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim. – Drugi mężczyzna po p przesłuchaniu został zwolniony do domu – dodaje.

To jednak dopiero początek prawdopodobnie długiego śledztwa. – Cały czas gromadzimy materiały, przesłuchiwani są świadkowie. Czekamy na ekspertyzy m.in. w zakresie ruchu drogowego, a także szczegółowe wyniki sekcji zwłok kobiety. Wszystko to jeszcze potrwa – zaznacza prok. Blachowski.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata