TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

13

01 2021

Odmrożenie gospodarki dopiero w kwietniu?


Grodzisk News


foto: PixabayOdmrożenie gospodarki dopiero w kwietniu? - Grodzisk News


W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obostrzeń co najmniej do końca stycznia. Według nieoficjalnych informacji lockdown dla niektórych branż może potrwać znacznie dłużej, nawet do końca marca.


Obecnie restrykcje są bardzo dotkliwe dla wielu branż m.in. hotelarska, turystyczna, fitness. Częściowo zamknięte pozostają także galerie handlowe (mogą w nich być otwarte tylko niektóre sklepy), a restauracje mogą oferować jedynie dania na wynos. W górach zamknięte są stoki narciarskie. W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że restrykcje te zostaną przedłużone do 31 stycznia, a jedyną zmianą będzie powrót do nauki stacjonarnej dzieci z klas 1-3 tutaj.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Jednak jak się okazuje, nie było to zaskoczeniem dla restauratorów. – Nie byliśmy zaskoczeni, że obostrzenia zostaną przedłużone. Byliśmy (związek pracodawców HoReCa – przyp red.) wstępnie informowani na spotkaniu z wiceminister Semeniuk, że raczej przed końcem marca „odmrożenia” wielkiego nie będzie, że „raczej tego nie oczekujcie” – powiedział w rozmowie z portalem Money.pl Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Cafe Nero i członek rady Związku pracodawców hoteli, restauracji i cateringu HoReCa.

Jeżeli ten scenariusz się sprawdzi, to oznacza, że lockdown (przynajmniej dla branży gastronomicznej) potrwa jeszcze przez co najmniej dwa miesiące.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

żarty z logiki.
parafrazując:
tak, wiedzieliśmy żę nie bedziemy zarabiać kolejne 2 m-ce, tylko roku już ni emożęmy zarabiać, wszystko OK, nic się nie dzieje

x
13-01-2021 14:19

to niech idą do normalnie płatnej pracy, markety, hale, kurier, taryfa, brukarz...

Piotr
13-01-2021 16:43
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.