TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

04 2022

Odciśnij dłoń na muralu 500-lecia Grodziska. Już w ten weekend


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Odciśnij dłoń na muralu 500-lecia Grodziska. Już w ten weekend - Grodzisk News


Jakiś czas temu Grodzisk wyłonił zwycięską koncepcję muralu, który przyozdobi miasto z okazji 500. urodzin. Autorska koncepcja zakłada aktywny udział mieszkańców w procesie twórczym, podczas trzydniowych warsztatów (od 22 do 24 kwietnia) grodziszczanie mogą przychodzić do Mediateki i odcisnąć dłonie, które wkomponowane zostaną w mural.


"500 odcisków na 500-lecie Grodziska" – pod takim hasłem odbywać się będzie akcja zbierania odcisków dłoni mieszkańców, które będą elementem kompozycji muralu powstającego z okazji 500-lecia nadania Grodziskowi praw miejskich.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wiadomo, że praca ozdobi dużą boczną ścianę kamienicy przy ul. Sienkiewicza, którą miasto dzierżawi od właściciela budynku. O czym pisaliśmy TUTAJ. Wcześniej ścianę wyremontowano i przygotowano do tworzenia na niej muralu. Ważnym elementem tego procesu będzie uzyskanie od mieszkańców odcisków dłoni.

Chętni, aby postawić swój "stempel" na tej wyjątkowej pracy, mogą przyjść do Mediateki od najbliższego piątku do niedzieli i pozostawić odcisk.

22 kwietnia warsztaty otwarte będą od 10.00 do 18.00; dzień później od 10.00 do 20.00, zaś w niedzielę od 12.00 do 20.00.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

po co miasto dzierżawi ścianę kamienicy? miasto miało kamienice w grodzisku, ale zostały zburzone i działki kupili deweloperzy, to po co burzono?

Zdzisiek
20-04-2022 17:24

Gdyby wszystkie były prywatne straszyły by tak jak ta kamienica zaslonieta szmatami. A miasto zdezelowane trupy wyburzyła i prawidłowo. Co nie jest zabytkiem a zagraża i straszy powinno być zrównane z ziemią. AMEN

Młodszy Starszy
20-04-2022 21:07

te zdezelowane trupy były w zasobach gminnych to po pierwsze, po drugie dlaczego nie były remontowane, po trzecie były prawdopodobnie niektóre zabytkiem, po czwarte były perełkami architektonicznymi, ale zaniedbanymi bez remontów generalnych, nie było nawet ogrzewania na gaz w nich, mimo że były przy deptaku albo niedaleko deptaka. Po piąte nie burzy się historii zwłaszcza, że o mieszkańcach tych kamienic często pochodzenia Żydowskiego robi się w grodzisku jakieś festiwale, po szóste są i były dotacje na renowację takich kamienic pochodzące z zasobów też centralnych państwa, po siódme pisanie o zrównaniu z ziemią budynków bo wymagają remontu, w obecnej sytuacji biorąc pod uwagę to, jak równa się budynki z ziemią za wschodnią miedzą jest co najmniej niestosowne.

Konrad
21-04-2022 01:15

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.