TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

10 2023

Od teraz możesz sprawdzić i wybrać typ pociągu KM do podróży


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Pasażerowie Kolei Mazowieckich mogą od teraz sprawdzić, jakim typem pojazdu odbędzie się ich podróż. Przewoźnik udostępnił bowiem tabele z dokładnym zestawieniami składów


Udostępnienie zestawień pociągów to bez wątpienia dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kolei, a także podróżnych, którzy chcieliby wybrać się w podróż konkretnym typem pojazdu będącym w parku taborowym Kolei Mazowieckich. Informacje są dostępne na stronie przewoźnika w zakładce „Tabele z rozkładem jazdy”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Arkusz zawiera dane takie jak: numer pociągu, relacja, godzina planowanego odjazdu i przyjazdu, typ taboru, a także liczbę jednostek. To niejedyna opcja, z której możemy skorzystać, sprawdzając funkcję nowej wyszukiwarki pociągów KM. Po wybraniu konkretnego połączenia, klikając pole „zestawienie”, internauci zostają przekierowani na stronę z folderem taborowym, gdzie można sprawdzić specyfikację techniczną całej floty Kolei Mazowieckich – opisuje udostępnione rozwiązanie przewoźnik.

–Warto przypomnieć, że w parku taborowym KM są zróżnicowane pojazdy – zarówno na zelektryfikowane, jak i niezelektryfikowane linie kolejowe. Obecnie Koleje Mazowieckie posiadają 332 pojazdy 21 serii. Ponad 50% to jednostki nowej generacji, a ok. 44% ezt jest zmodernizowanych – dodają.

W parku taborowym kam znajdują się dziś maszyny serii AKM i AL, wagony piętrowe produkcji Bombardier i PESA, autobusy szynowe: VT627, VT628, SA135 i SA222. – Dodatkowo korzystając z ``połączeń Kolei Mazowieckich na trasie Tłuszcz – Ostrołęka można odbyć podróż najstarszym czynnym pojazdem w Polsce produkcji Pafawag. Chodzi tu o kultową „Babcię”, czyli ezt EN57-038, która w tym roku obchodziła swoje 60. urodziny – mówią kolejarze.

A nowe rozwiązanie można sprawdzić tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.