25 12 2018

Od stycznia tylko jedna niedziela będzie handlowa

25.12.2018, godz.: 15:46
Od stycznia tylko jedna niedziela będzie handlowa
Fot. Pixabay

Od początku 2019 r. zmniejsza się liczba niedziel handlowych w miesiącu. Zgodnie z przepisami w przyszłym roku tylko w jedną niedzielę w miesiącu otwarte będą duże sklepy.

Zgodnie z wprowadzonymi w tym roku przepisami w 2018 r. dwie środkowe niedziele w miesiącu były wolne od handlu. Jednak w latach 2019 i 2020 zakaz handlu w niedzielę będzie miał jeszcze większy zakres niż obecnie. Ustawodawca zakłada bowiem, że w 2019 r. tylko jedna niedziela będzie handlowa, zaś roku następnym zakaz handlu ma obowiązywać w każdą niedzielę, prócz wspomnianych wyżej oraz ostatnich niedziel, stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Styczeń będzie pierwszym miesiącem, w którym w Polsce będziemy mieć tylko jedną niedzielę handlową – wypada ona na 27 stycznia. W pozostałe niedziele czyli 6, 13 i 20 stycznia będzie obowiązywał zakaz handlu.

Niedzielna sprzedaż nadal będzie natomiast możliwa, w punktach gastronomicznych, piekarniach, cukierniach, kwiaciarniach, a także na stacjach paliw, dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach, w hurtowniach rolno-spożywczych, w skupach zbóż, owoców czy mleka, w autobusach czy hotelach.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.