TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

11 2020

Od soboty nowe obostrzenia. Kolejny cios w gospodarkę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPRM1 - Grodzisk News


Rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Od soboty zamknięte będą wszystkie instytucje kultury oraz większość sklepów w galeriach handlowych. Ograniczenia dotkną ponownie także branżę hotelarską. Wszystkie zmiany obowiązywać mają przynajmniej do 29 listopada.


– Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas. Pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chronimy przez to służbę zdrowia i ludzi. Dzisiaj blisko 25 tys. przypadków to zdecydowanie zbyt dużo, żeby mówić o stabilizacji – powiedział na otwarcie środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki, podprowadzając niejako temat kolejnych obostrzeń, a te ponownie ugodzą w gospodarkę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury - teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny. Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych – mówił szef rządu. – Handel: w mniejszych sklepach do 100 mkw., będzie mogła przebywać 1 osoba na 10mkw., a w sklepach powyżej 100mkw pozostaje 1osoba na 15 mkw. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług – wyliczał.

Od soboty nowe obostrzenia. Kolejny cios w gospodarkę - Grodzisk Newsfoto: KPRMNa nauczanie zdalne przejdą od poniedziałku uczniowie wszystkich klas, także z tych najniższych. – Rozszerzamy nauczanie zdalne również na klasy 1-3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada. Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy również dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej: 500 zł – zaznaczył Morawiecki.

Zaapelował, by zaniechać protestów na ulicach. – Wiele instytutów przestrzega o kolejnych falach pandemii. Musimy przygotowywać się do życia, kształcenia i prowadzenia działalności gosp. w nowym reżimie sanitarnym. Apeluję o pracę zdalną dla wszystkich tych, którzy mogą tę pracę wykonywać z domu. Bardzo proszę tych, którzy dalej chcą protestować - protestujcie dalej, ale w Internecie, a nie w przestrzeni publicznej. Żeby za 2 tygodnie zaświeciło się światło w tunelu, musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa – mówił szef rządu na konferencji.

Od soboty nowe obostrzenia. Kolejny cios w gospodarkę - Grodzisk Newsfoto: KPRMPremier zastrzegł, że jeżeli nadal tendencja wzrostu liczby przypadków będzie tak wyraźna, to trzeba będzie wprowadzić ?narodową kwarantannę?, czyli w praktyce ? całkowity lockdown. – Mimo, że mamy różne poglądy, to tu powinniśmy być zgodni - epidemia jest zagrożeniem dla gospodarki i tysięcy istnień ludzkich. Chrońmy siebie nawzajem. Dzisiaj najważniejsze jest wykonywanie zaleceń sanitarnych i epidemicznych. Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu się – poinformował szef rządu.

Od soboty nowe obostrzenia. Kolejny cios w gospodarkę - Grodzisk Newsfoto: KPRM

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.