TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

03 2021

Od soboty kolejne obostrzenia w całym kraju


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd soboty kolejne obostrzenia w całym kraju - Grodzisk News


Od 27 marca do 9 kwietnia mają obowiązywać kolejne obostrzenia w całym kraju. Zamknięte zostaną m.in. budowlane sklepy wielkopowierzchniowe oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także żłobki i przedszkola z wyłączeniem dzieci medyków. Lista obostrzeń jest jednak sporo dłuższa.


reklama Grodzisk mazowiecki

Polska znajduje się najtrudniejszym momencie walki z pandemią od 13 miesięcy. Napór trzeciej fali koronawirusa jest ogromny i musimy zrobić wszystko, by go zahamować – powiedział na otwarcie dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli leczyć pacjentów we właściwy sposób. Zrobimy wszystko, żeby uniknąć takiego scenariusza – dodał.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

To nie sprzęt jest wąskim gardłem, ale dostępność lekarzy, pielęgniarek, służb medycznych. Dobra wiadomość to fakt, że w wyniku zaszczepienia większości służby zdrowia nie dochodzi do ciężkich przypadków i bardzo rzadko dochodzi do zakażeń – mówił dalej szef rządu. – Wszystkie trudne decyzje są na ten moment konieczne - aby opanować tę falę. Codziennie pod respiratorami walczy o życie ponad 2 tys. pacjentów - stawką tych działań jest ratowanie życia obywateli, ograniczenie swobód gospodarczych jest konieczne – stwierdził.

Od najbliższej soboty 27 marca do 9 kwietnia rząd wprowadza dodatkowe obostrzenia do tych, które już obowiązują. Zamknięte będą detaliczne sklepy i markety budowlane oraz meblowe o powierzchni powyżej 2000 mkw. W obiektach handlowych będzie mogła przebywać jedna osoba na każde 20 mkw.; takie samo ograniczenie dotyczyć ma kościołów.

Do 9 kwietnia zamknięte będą salony fryzjerskie i kosmetyczne, tak samo jak obiekty sportowe, w tym korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe. Przedszkola i żłobki będą dalej dostępne, ale dla dzieci medyków oraz przedstawicieli innych służ zwalczających epidemię.

–W placówkach handlowych i innych punktach takich jak np. poczta, będziemy stosowali bardziej rygorystyczne zasady - do tej pory 1 osoba na 15 mkw., teraz dla sklepów powyżej 100 mkw. będzie to 1 osoba/20mkw – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaapelował zarazem o pracę zdalną, ograniczenie kontaktów podczas Wielkanocy.

Premier Mateusz Morawiecki, zapytany o ewentualność wprowadzenia stanu nadzwyczajnego odpowiedział, iż „jeśli w najbliższych sytuacja miałaby się pogarszać, to nie wykluczamy żadnej możliwości”.

💬︎   dodaj komentarz

to skadal w lakach w kościele jeden na drugim tak ma byc

gosc
25-03-2021 17:04

NIE TYLKO W ŁAWKACH W KOŚCIELE, ALE NAWET ZAWODY SIĘ ODBYWAJĄ I TO BEZ MASECZEK U ZAWODNIKÓW I KADRY DLA NICH SĄ INNE PRZYWILEJE.
A NARÓD DO WORA I CICHO SIEDZIEĆ.
CIEKAWE CZY WYŻSZA SZYCHA RZĄDOWA I INNA BĘDZIE SIEDZIEĆ W ŚWIĘTA ZAMKNIĘTA BEZ RODZIN.
NA PEWNO BĘDĄ SIĘ BAWIĆ I GOŚCIĆ W ŚWIĘTA BO IM WOLNO I WIRUS ICH NIE TYKA.

ABC
25-03-2021 19:17

A DLACZEGO DO 9 KWIETNIA WIADOMO 10 MUSZĄ SIĘ ODBYWAĆ PEWNE ZGROMADZENIA. I JUŻ NIE BĘDZIE TO OKRES ŚWIĄTECZNY. POWTÓRKA Z ROZRYWKI Z 2020 ROKU.

ABC
25-03-2021 19:25

Co do zawodów to w ogóle proszę zobaczyć co się dzieje w Ksiazenicach. Strefa Ruchu czynna, pełno wieczorem ludzi, szkółka sportowa również czynna, podejrzewam, że korty także, gdyż nikt normalny nie pali światła i nie trzyma samochodów przed budynkiem, jeslibylby zamknięty, a głupie place zabaw Grodzisk zamykał, które są na powietrzu.

Estera
26-03-2021 08:42

Do Estery: Rozumiem, że z tych miejsc nie korzystasz, czemu więc interesuje Cię to, że są otwarte? Nie chcesz tam chodzić, to nie chodź i w ogóle o nich nie myśl. Skutki lockdownów i tego całego cyrku wkrótce odbiją się także na was, ich zwolennikach. Może wtedy dopiero coś zrozumiecie.

MA.
26-03-2021 17:05

do MA.
Skoro zamykają wszystko to i Książenice powinny być zamknięte.
Tam dzieją się cuda. A dlaczego ludzie mają się nie interesować jeśli nie korzystają. Chcą się interesować maja prawo do tego mają oczy, uszy to widzą i słyszą.

jak
28-03-2021 23:57
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.