reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

23

10 2020

Od soboty cała Polska w czerwonej strefie. Nowe ograniczenia dla obywateli i przedsiębiorców


Grodzisk News


Od soboty cała Polska w czerwonej strefie. Nowe ograniczenia dla obywateli i przedsiębiorców - Grodzisk News


Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia w związku ze znacznym przyrostem zakażeń koronawirusem. Od 24 października cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej.


reklama Grodzisk mazowiecki

- Chcemy przedstawić, jak co tydzień, sytuację epidemiologiczną wraz z nowymi obostrzeniami i rygorami. Dzisiaj nastąpił kolejny spory przyrost - liczba zakażonych przekroczyła 13 tys., liczba zgonów jest duża i nasze działania muszą być znaczące - powiedział na otwarcie konferencji szef rządu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach nowych obostrzeń uczniowie wyższych klas szkoły podstawowej przechodzą na nauczanie zdalne. - Kluczowa zmiana, którą dzisiaj wdrażamy to szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. To bardzo ważne, żeby przerwać łańcuch transmisji - dodał Morawiecki.

Studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą także na tryb nauki zdalnej. Lokale gastronomiczne zostaną zamknięte i będą mogły serwować jedzenie wyłącznie na wynos. - Wiem, że to bardzo trudna wiadomość dla prowadzących, właścicieli i klientów, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca gdzie znajduje się dużo osób na niewielkiej powierzchni i dochodzi do częstych zakażeń - mówił Morawiecki. Na razie to ograniczenie obowiązywać będzie przez dwa tygodnie. Powróciły również ograniczenia imprez, spotkań oraz zgromadzeń publicznych do pięciu osób spoza gospodarstwa domowego.

Ograniczenie to nie dotyczy osób wykonujących czynności zawodowe, a także zaspokajania niezbędnych potrzeb życiowych. Nie dotyczy to także kościołów. Wszystkie obostrzenia obowiązujące od soboty 24 października na grafice poniżej.

Na konferencji usłyszeliśmy, że o ile nie nastąpi wypłaszczenie i zahamowanie tempa przyrostu zakażeń, możliwe, że konieczne będzie wprowadzać kolejne drastyczne kroki takie jak zamykanie granic, ograniczanie przemieszczania czy głębszy lockdown.

Póki co, w godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. jest możliwe tylko pod opieką dorosłego. Jednocześnie premier zaapelował do seniorów, by nie wychodzili z domu. Uruchomiono dla nich specjalną infolinię wsparcia, na której będzie można zgłosić potrzebę dostarczenia niezbędnych produktów.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Rozumiem, ze targowisko miejskie w Grodziski bedzie juz zamkniete od soboty?

fru
23-10-2020 11:52

Niby czemu ma być zamknięte?

Hesto
23-10-2020 12:42

To biedronki, lidle i inne markety również pozamykane. Targ to jednak na świeżym powietrzu, mniejsze ryzyko A w marketach pełno wirusów.

Grazka
23-10-2020 14:05

A gdzie będziemy robić zakupy , w tych molochach, gdzie jeden na drugim stoi, trzeba powrócić do zasad które były w maju i wpuszczać tyle ludzi ile można, jeden wychodzi drugi wchodzi, MASKI, dezynsekcja. A poza tym patrząc od drugiej strony to z czego będą żyć ludzie tam pracujący. Już nie dostaną pomocy od rządu. Burmistrz grodziska będzie ich utrzymywał?
W Warszawie już jest czerwona strefa i nie są pozamykane żadne targowiska ani giełdy, wszystko działa jak dotychczas. Ludzie muszą z czegoś żyć kto im da jak sami nie zarobią .

Klient
23-10-2020 14:16

Nie ma podstawy prawnej aby coś takiego zrobić, jak to zamknąć? Przecież tam pracuja ludzie, nie można tak sobie zamknąć bez podstaw prawnych i pozbawić ludzi dochodów. W takim razie markety też pozamykać A nie dorabiać obcy kapitał. Już na początku pandemi to był najgorszy błąd że polscy kupcy siedzieli zamknieci w domach A biedronki i całą reszta zacierala ręce i liczyła gigantyczne obroty.

Piotr
23-10-2020 14:24

dom wariatów, rząd nieudaczników.
przecież to nie ma żadnego sensu

idź pan w
23-10-2020 11:56

w takim razie oświeć nas udaczniku co innego powstrzyma wirusa

zakapior
23-10-2020 13:47

Strefa czerwona jest juz inna strefa czerwona tzn bedzie od soboty. To ze byly otwarte targowiska gdzies to nie znaczy ze beda. W ciagu tygodnia z hakiem liczebnosc zgromadzen dopuszczalnych w strefach czerwonych spadla z 50 do 5 osob.... jak wyobrazamy to sobie na targu? W sklepach po prostu ktos wpuszcza odpowiednia liczbe klientow, a tam...? Trzeba bylo nie urzadzac imprez dla nauczycieli na dzien nauczyciela - z naszych pieniedzy - to moze ten syf by sie tak nie rozniosl. Wiceburmistrz Krupski mogl lepiej przygotowac szkoly, wladze mogly zaapelowac do rodzicow o uczulenie dzieci. Poza tym grodziskie szkoly sa przekudnione, brakuhe przynajmniej 2 podstawowek. Dlaczego ich nie ma? Wieloletnie zaniedbania obecnej wladzy i po prostu brak kasy w budzecie gminy ktora jest juz bardzo zadluzona. I sa efekty. Mamy 24 przypadki nowych zakazen w samej gminie ostatniej doby. Tylko gminie. To ile jest w powiecie? Ze 2 razy tyle, a to juz jest prog dla czarnej strefy, ktore sa planowane. Mowi sie o progu w ich przypadku 42 nowych zakazen dziennie w czarnej strefie na 10 tys mieszkancow. My juz zblizamy sie do takich wartosci.

gosc
23-10-2020 14:50

Oczywiście że można tylko trzeba chcieć, przecież już tak było na targu że było wpuszczane kilkadziesiąt osób, jedni wychodzi inni wchodzili. Najlepiej zamknąć i mieć w D.....e. Gość pewnie ma co miesiąc pensyjkę na konto , czy się stoi czy się leży kasa się należy to może się pomadrzyc. Znam kilkanaście osób sprzedajacych na targu robie tam zakupy od lat , to ich jedyne źródło utrzymania , co oni mają zrobić???? Markety pozamykać, znów beda zbijac kokosy. Polakom dac pracować.

Marta
23-10-2020 16:21

nic nie powstrzyma tego i inne wirusy.
żadne rujnowanie gospodarek i ludzi.
ustawą wirusa się nie powstrzyma, ustawą nie zakażemy biedy: pracą się bogacimy, a odporność, zdrowy rozsądek i sensowne zachowanie pałą policyjną jest nie do wymuszenia

Łatwo mówić o zamykaniu i zakazywaniu wszystkiego jak się jest urzędasem któremu ludzie płącą, ale jak nie pracują to nie płacą podatków i niedługo urzędasy też się ogarną, że ludzie w restauracjach, sprzedający benzynę, sprząaczki, zaangażowani w utrzymanie pustych biur, inwestujący w pokoje do wynajęcia, i pętelka się zaciśnie, kopnie urzędaska w pupkę i może się obudzi.

podejmowane decyzje nie są rozsądne, nie są logiczne, nie są konsultowane z nikim, a wpływają na całe społeczeństwo na długie lata

(nie)udacznik fałszywaPandemia
23-10-2020 15:36

Dokładnie ,jak my przestaniemy płacić podatki i zabraknie kasy na ciepłe posadki to może docenią zwykłego szarego człowieka, który w nocy wstaje , czy zima czy lato i jedzie do pracy po to żeby utrzymać rodzinę.

On
23-10-2020 16:26

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.