TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

23

10 2020

Od soboty cała Polska w czerwonej strefie. Nowe ograniczenia dla obywateli i przedsiębiorców


Grodzisk News


Od soboty cała Polska w czerwonej strefie. Nowe ograniczenia dla obywateli i przedsiębiorców - Grodzisk News


Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia w związku ze znacznym przyrostem zakażeń koronawirusem. Od 24 października cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej.


- Chcemy przedstawić, jak co tydzień, sytuację epidemiologiczną wraz z nowymi obostrzeniami i rygorami. Dzisiaj nastąpił kolejny spory przyrost - liczba zakażonych przekroczyła 13 tys., liczba zgonów jest duża i nasze działania muszą być znaczące - powiedział na otwarcie konferencji szef rządu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W ramach nowych obostrzeń uczniowie wyższych klas szkoły podstawowej przechodzą na nauczanie zdalne. - Kluczowa zmiana, którą dzisiaj wdrażamy to szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. To bardzo ważne, żeby przerwać łańcuch transmisji - dodał Morawiecki.

Studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą także na tryb nauki zdalnej. Lokale gastronomiczne zostaną zamknięte i będą mogły serwować jedzenie wyłącznie na wynos. - Wiem, że to bardzo trudna wiadomość dla prowadzących, właścicieli i klientów, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca gdzie znajduje się dużo osób na niewielkiej powierzchni i dochodzi do częstych zakażeń - mówił Morawiecki. Na razie to ograniczenie obowiązywać będzie przez dwa tygodnie. Powróciły również ograniczenia imprez, spotkań oraz zgromadzeń publicznych do pięciu osób spoza gospodarstwa domowego.

Ograniczenie to nie dotyczy osób wykonujących czynności zawodowe, a także zaspokajania niezbędnych potrzeb życiowych. Nie dotyczy to także kościołów. Wszystkie obostrzenia obowiązujące od soboty 24 października na grafice poniżej.

Na konferencji usłyszeliśmy, że o ile nie nastąpi wypłaszczenie i zahamowanie tempa przyrostu zakażeń, możliwe, że konieczne będzie wprowadzać kolejne drastyczne kroki takie jak zamykanie granic, ograniczanie przemieszczania czy głębszy lockdown.

Póki co, w godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. jest możliwe tylko pod opieką dorosłego. Jednocześnie premier zaapelował do seniorów, by nie wychodzili z domu. Uruchomiono dla nich specjalną infolinię wsparcia, na której będzie można zgłosić potrzebę dostarczenia niezbędnych produktów.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Rozumiem, ze targowisko miejskie w Grodziski bedzie juz zamkniete od soboty?

fru
23-10-2020 11:52

dom wariatów, rząd nieudaczników.
przecież to nie ma żadnego sensu

idź pan w
23-10-2020 11:56

Niby czemu ma być zamknięte?

Hesto
23-10-2020 12:42

pokaż wszystkie komentarze (13)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.