reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

06 2024

Od poniedziałku w Warszawie pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOd poniedziałku w Warszawie pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu - Grodzisk News


Od początku lipca w Warszawie obowiązywać zacznie pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu. Prawdopodobnie wyznaczy też kierunki działania dla innych miast w kraju, które także podlegają przepisom o ograniczeniu emisji spalin.


W stolicy strefa obejmie większość Śródmieścia i fragmenty otaczających je dzielnic. Na tym obszarze ograniczony zostanie wjazd pojazdów emitujących najwięcej trujących spalin. Dzięki temu, jak podkreślają urzędnicy, w mieście spadnie ilość zanieczyszczeń powietrza i poprawi się stan zdrowia jego mieszkańców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W SCT ograniczony zostanie wjazd pojazdów z silnikiem benzynowym (w tym LPG) starszych niż 27 lat lub niespełniających normy Euro 2 oraz pojazdów z silnikiem Diesla (w tym LPG) starszych niż 19 lat lub niespełniających normy EURO 4.

Ponadto przez pierwsze 3,5 roku zwolnieni z nich będą mieszkańcy stolicy rozliczający w niej podatki. Wymogi będą więc dotyczyły tylko 3 proc. pojazdów w Warszawie. Zwolnieni bezterminowo będą także seniorzy (ukończone 70 lat) i osoby z niepełnosprawnością, co potwierdzi specjalna nalepka.

Osoby zwolnione z wymogów SCT w Warszawie mogą od początku czerwca złożyć wniosek o uprawnienia i nalepkę stacjonarnie w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich oraz przez internet.

Wszystkie szczegóły TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Uważam pomysł za wyśmienity:)))) oczywiście ironicznie. Jak bardzo trzeba mieć popsuty umysł lub jak skrajnie trzeba być podległym dyrektywom by strzelać w kolano tzw. obywatelom. Najtańsza osobówka hybryda to ponad 100 tys. Jesteśmy tak bogatym krajem że przecież najmniej zarabiających bez problemu stać na takie nowiuśkie auta:))) Mieszkam w Grodziu i do tzw. Warszywy rzadko jeżdżę ale czasami muszę na specjalistyczne badania albo rodzica do lekarza. Może te eko idiotyzmy warto zacząć od zupełnie innej str. Rozumię że najprościej zrobić sobie ustawę i niech się ludzie martwią ale może lepiej najpierw w Warszawce zrobić wszystkie autobusy bezemisyjne np na wodór bo prąd z węgla i w kraju zrobić elektrownie nie trujące atmosfery. No cóż...ale dzięki SCT wzrosną zyski car sharingu i taksówek:) Ręce opadają jak się na to wszystko patrzy:(

wojak33
28-06-2024 12:01

Dokładnie tak.
Obywatel potrzebny by go skubać z kasy.

Bez komentarza
28-06-2024 22:09

Zgadzam się. W Grodzisku jest inny absurd. Ta uchwała krajobrazowa. Reklamy przeszksdzaja ale to co buduje się w miescie już nie przeszkadza i jest cacy ekologiczne. Totalnie budowy zmieniły charakter miasta na negatywny. Tu gdzie jest nowy urzad miasta, ten pałacyk byl w otoczeniu zielonej działki i były bzy. Kto tędy chodził to pamięta. Teraz jest beton i nie ma czym oddychać. Tragedia co stało się z architekturą w Grodzisku.


Hanna
29-06-2024 00:18

pokaż wszystkie komentarze (14)

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.