TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

19

02 2023

Od poniedziałku podróżni ponownie skorzystają z przystanku przy Radońskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosOd poniedziałku podróżni ponownie skorzystają z przystanku przy Radońskiej - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od 20 lutego ruch pociągów zostanie przeniesiony na nowy tor, a składy znów dojadą do stacji przy ul. Radońskiej w Grodzisku.


Prace związane z budową toru są już bardzo zaawansowane. Drugi tor między Podkową Leśną a Grodziskiem jest już gotowy, ale jego budowa to tylko jeden z etapów inwestycji. Zadanie obejmuje również kompleksową przebudowę układu torowego stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, a także przebudowę istniejącego dotychczas toru na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od 20 lutego (poniedziałek) obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy WKD, który będzie uwzględniał ponowną obsługę stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska przez pociągi oraz przeniesienie ruchu na nowy tor. Będzie się to również wiązało z otwarciem dla obsługi podróżnych wszystkich nowych peronów po północnej stronie linii WKD. W związku ze zmianami będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy.

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD
1. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) zostaje otwarta dla pociągów pasażerskich stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska. W związku z powyższym przywrócony zostaje ruch pociągów pasażerskich na odcinku Grodzisk Maz. Jordanowice – Grodzisk Maz. Radońska.
2. W związku z przywróceniem ruchu w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska ulega zmianie rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej. Niektóre kursy pociągów ulegną przesunięciu, zarówno w dni powszednie, jak również w dni wolne.
3. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) następuje przeniesienie ruchu pociągów na nowo zbudowany tor na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego (będzie to prawy tor patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego) – wraz z otwarciem dla obsługi podróżnych wszystkich nowych peronów zlokalizowanych po prawej stronie tego toru (patrząc w kierunku Grodziska Mazowieckiego).
4. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) w związku z otwarciem nowego toru następuje przywrócenie obsługi przez pociągi przystanku kolejowego Podkowa Leśna Zachodnia.
5. Zastępcza komunikacja autobusowa:
• W związku z otwarciem stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska likwidacji ulega trasa ZKA ZA1 na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.
• W związku ze wznowieniem obsługi przez pociągi przystanku Podkowa Leśna Zachodnia zmianie ulega trasa ZKA ZA12, obsługująca relację Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. Połączenia kolejowe do Milanówka pozostają w dalszym ciągu zawieszone.
6. Od dnia 20.02.2023 (poniedziałek) następuje zamknięcie dla ruchu pociągów dotychczasowego, starego toru nr 1 G (tor prawy patrząc w kierunku Warszawy) wraz ze wszystkimi peronami, zlokalizowanymi po prawej stronie tego toru (patrząc w kierunku Warszawy.
7. Podróżni korzystający z ZKA zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż autobusem zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu. Długopisy dostępne będą u kierowcy autobusu.
8. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.
9. Czas przesiadki na stacji Podkowa Leśna Główna, jak również wydłużony czas przejazdu ZKA nie wpływa na czas ważności biletu w stosunku do czasu przejazdu pociągiem WKD według zwykłej organizacji ruchu.
10. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku  z  budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska  w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
(a) Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki);
(b) Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek);
(c) Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).

Szczegóły oraz nowy rozkład jazdy są dostępne tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

A kiedy zostanie naprawiony przejazd na Nadarzyńskiej ??? To , że ktoś , nawet tymczasowo taką chałę przyjął to wstyd !!!

kfal
20-02-2023 11:37

Pewnie sie nie oplaca jak beda wymieniac drugi tor. Ale masz racje, nawet tymczasowy przejazd powinien byc w lepszym stanie. Szczegolnie na takiej drodze glownej.

abc
20-02-2023 13:43
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.