TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

10 2023

Od nowego roku w powiecie grodziskim nowe połączenia, autobusy i więcej kursów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe Od nowego roku w powiecie grodziskim nowe połączenia, autobusy i więcej kursów - Grodzisk News


Zgromadzenie członków związku gmin zarządzających Grodziskimi Przewozami Autobusowymi przyjęło uchwałę, w której wyraża zgodę na zawarcie umowy z operatorami autobusów. Na następne trzy lata. Tym samym można było rozstrzygnąć przetarg na obsługę poszczególnych linii. A to oznacza nowe połączenia i więcej kursów realizowanych nowymi autobusami.


Postępowanie podzielono na cztery części, a każda z nich dotyczy obsługi konkretnej puli linii autobusowych w latach 2024–2026. I tak PKS Tarnobrzeg odpowiadać będzie za linie nr 10, 11, 12, 14, 19, 23, 29, 30, 31, 32, 33, 50, 51, 52, 61, 63, 67 i 80; PKS-owi Bodzentyn przypadły linie nr 15, 16, 18, 21, 22, 28, 45 i 58.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dwie pozostałe części przetargowego tortu zgarnął natomiast PKS Grodzisk Mazowiecki, który obsłuży przez następne trzy lata linie 13, 20, 24, 25, 26, 48, 55, 60, 64, 65, 66, 68 i 69; a także 17, 27, 62 i 78.

Nowe rozdanie przetargowe oznacza zarazem nową siatkę połączeń, która będzie bardziej rozbudowana niż dotychczas i jeszcze lepiej skomunikuje miejscowości w powiecie grodziskim z Warszawą i powiatami ościennymi, m.in. pruszkowskim i żyrardowskim. – W najbliższym czasie systematycznie będziemy zamieszczać na stronie rozkłady jazdy i mapy z przebiegiem tras poszczególnych linii – zapowiedziały GPA na Facebooku.

Tymczasem poniżej zamieszczamy prezentowaną przez przewoźnika siatkę połączeń od nowego roku.

Od nowego roku w powiecie grodziskim nowe połączenia, autobusy i więcej kursów - Grodzisk News
Od nowego roku w powiecie grodziskim nowe połączenia, autobusy i więcej kursów - Grodzisk NewsWiadomo na pewno, że wzrośnie liczba kursów na najbardziej obciążonych liniach, powstanie sporo nowych połączeń, dojdą nowe przystanki, a na trasy wyjedzie spora pula nowych autobusów. Będzie to 28 pojazdów wyprodukowanych przez firmę Mercus w listopadzie i grudniu 2023. Wszystkie autobusy przystosowane będą do przewozu osób o ograniczonej mobilności; z miejscami na wózki‍, będą klimatyzowane i wyposażone w system informacji pasażerskiej.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

"Tymczasem poniżej zamieszczamy prezentowaną przez przewoźnika siatkę połączeń od nowego roku. " Jakiego przewoźnika? No litości...
obibok


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.