reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

03 2023

Od niedzieli nowy rozkład jazdy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosOd niedzieli nowy rozkład jazdy - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie poinformowały o planowanych zmianach w rozkładzie jazdy. Te wejdą już w niedzielę.


W związku z przebudową stacji Warszawa Zachodnia i przyległych linii kolejowych podróżnych od 12 marca czekają kolejne zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich. Na szczęście dla podróżnych korzystających z linii skierniewickiej zmiany nie będą tak dotkliwe jak na innych liniach. Należy jednak pamiętać, że wciąż będą ograniczenia w przepustowości linii średnicowej oraz nocne przerwy technologiczne. Większe zmiany nastąpią 11 kwietnia kiedy to zostanie znacznie ograniczony ruch pociągów na linii średnicowej – wtedy będą kursować tylko po trzy pociągi w kierunku wschodnim i zachodnim na godzinę. Dlatego też część składów będzie kursować z pominięciem niektórych przystanków.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie w najbliższą niedzielę jest dostępny tutaj.

W związku ze zmianami wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów ZTM – KM. Jak podaje przewoźnik bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w pociągach KM (w obu kierunkach) m.in. na odcinkach Warszawa Zachodnia – Pruszków, Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna, Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.

Ponadto bilety KM będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM m.in. na linii S1 (Pruszków – Otwock), a także na wyznaczonych odcinkach metra oraz w poszczególnych liniach autobusowych i tramwajowych ZTM.

Szczegóły dotyczące wzajemnego honorowania są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.