30 09 2015

Od mandatu do zarzutu łapówki

30.09.2015, godz.: 20:04
Od mandatu do zarzutu łapówki
fot. Pixabay

Nawet dziesięć lat więzienia grozi Kamilowi J., który chciał wręczyć łapówkę policjantom grodziskiej drogówki.

Cała sprawa zaczęła się od kontroli drogowej. Policjanci zwrócili uwagę na skodę, która jechała grodziską ulicą Matejki bez włączonych świateł. Dodatkowo kierowca pojazdu nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Podczas kontroli 28-latek został poinformowany o popełnionych wykroczeniach drogowych. Funkcjonariusze nałożyli na niego za u go za to mandat oraz punkty karne. Wówczas Kamil J. powiedział, że nie chce mandatu i ma już na koncie zbyt wiele punktów, dlatego za odstąpienie od czynności służbowych chciałby coś dać mundurowym.

Następnie podał policjantowi dokumenty, pomiędzy którymi znajdowały się dwa banknoty. 28-latek został poinformowany, że popełnił w ten sposób przestępstwo. Od razu go także zatrzymano. Na grodziskiej komendzie Kamil J. usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata