14 01 2020

Od lutego podwyżka cen biletów na WKD

14.01.2020, godz.: 10:28
Od lutego podwyżka cen biletów na WKD
Fot. GrodziskNews.pl

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała o zmianach cen biletów. Podróżni od 1 lutego za przejazdy zapłacą więcej.

Jak będzie wyglądała podwyżka? Obecnie za bilet jednorazowy w I strefie czasowej według taryfy normalnej zapłacimy 3,6 zł, w II strefie – 4,8 zł, a III – 7 zł. Od początku przyszłego miesiąca ceny te będą kształtować się następująco: I strefa – 4,1 zł, II strefa – 5,5 zł, III strefa – 8 zł. Z kolei bilety abonamentowe od 1 lutego podrożeją o 2,5 zł (I strefa), 3,5 zł (II strefa), 5 zł (III strefa). Jeżeli chodzi o bilety miesięczne imienne to dla przykładu przejazd tam i z powrotem z Grodziska do Warszawy Śródmieście podrożeje z 216 do 248 zł.

Co jest przyczyną podwyżki? – Zmiana cen biletów wynika ze wzrostu kosztów usług WKD, spowodowanego znacznym wzrostem cen energii elektrycznej, kosztów osobowych oraz rodzajowych obejmujących m.in. koszty utrzymania infrastruktury i taboru. WKD wprowadza zmianę cen w przypadku biletów jednorazowych pierwszy raz od kilkunastu lat – informuje przewoźnik.

W przypadku posiadania biletów kartonikowych o nieaktualnej już wartości nominalnej zakupionych przed 1 lutego 2020, można zwrócić je w Wydziale Sprzedaży Usług w drodze pisemnego wniosku. WKD nie będzie potrącała odstępnego. Zwroty dotyczą jedynie biletów niewykorzystanych lub częściowo niewykorzystanych (bilety abonamentowe).

Szczegóły są dostępne tutaj.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata