reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

06 2024

Od lipca w Warszawie pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pixabay1 - Grodzisk News


Od początku lipca w Warszawie obowiązywać zacznie pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu. Prawdopodobnie wyznaczy też kierunki działania dla innych miast w kraju, które także podlegają przepisom o ograniczeniu emisji spalin.


W stolicy strefa obejmie większość Śródmieścia i fragmenty otaczających je dzielnic. Na tym obszarze ograniczony zostanie wjazd pojazdów emitujących najwięcej trujących spalin. Dzięki temu, jak podkreślają urzędnicy, w mieście spadnie ilość zanieczyszczeń powietrza i poprawi się stan zdrowia jego mieszkańców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W SCT ograniczony zostanie wjazd pojazdów z silnikiem benzynowym (w tym LPG) starszych niż 27 lat lub niespełniających normy Euro 2 oraz pojazdów z silnikiem Diesla (w tym LPG) starszych niż 19 lat lub niespełniających normy EURO 4.

Ponadto przez pierwsze 3,5 roku zwolnieni z nich będą mieszkańcy stolicy rozliczający w niej podatki. Wymogi będą więc dotyczyły tylko 3 proc. pojazdów w Warszawie. Zwolnieni bezterminowo będą także seniorzy (ukończone 70 lat) i osoby z niepełnosprawnością, co potwierdzi specjalna nalepka.

Osoby zwolnione z wymogów SCT w Warszawie mogą od początku czerwca złożyć wniosek o uprawnienia i nalepkę  stacjonarnie w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich oraz przez internet.

Wszystkie szczegóły TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.