reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

12 2022

Od jutra utrudnienia na linii średnicowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsOd jutra utrudnienia na linii średnicowej - Grodzisk News


W poniedziałek wejdą w życie kolejne zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Związane są kolejnym etapem prac na linii średnicowej.


Od 19 grudnia wykonawca przystąpi do prac w pobliżu przystanku Warszawa Ochota. – Budowany będzie łącznik pomiędzy podmiejską linią średnicową a dalekobieżną linią średnicową. Rozwiązanie to usprawni planowanie i ruch pociągów podczas dalszych etapów robót oraz zwiększy możliwości organizacji ruchu po zakończeniu inwestycji. Prace – w uzgodnieniu z przewoźnikami – zaplanowano do 8 stycznia. W tym czasie nastąpią zmiany w komunikacji. Połączenia w obu kierunkach na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Wschodnia będą po jednym torze. Część pociągów regionalnych i aglomeracyjnych zostanie skrócona lub odwołana. Niektóre kursy zostaną skierowane przez Warszawę Centralną – wyjaśnił nam Rafał Wilgusiak z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak to się przełoży na ruch pociągów Kolei Mazowieckich? Przewoźnik zaznaczył, że „od 19 grudnia, w związku z prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe pracami w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, bardzo duża liczba pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowała w skróconej relacji lub zostanie odwołana na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia”.

Zmiany zostały uwzględnione w rozkładach jazdy. Te dostępne są tutaj.

Wzajemne honorowanie biletów
Aby zminimalizować uciążliwości związane z pracami na linii średnicowej w okresie od 16 grudnia do 8 stycznia wszystkie bilety (wydane do/z odpowiednich stacji) ważne na przejazdy pociągami KM będą honorowane w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki WKD (w obu kierunkach), a także w środkach komunikacji miejskiej nadzorowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (ZTM). Szczegóły są dostępne tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Koszmarku ciąg dalszy:((

wojak33
18-12-2022 19:20

koszmarku? po tym, co "kojejarze" odstawili w piątek, to już naprawdę strach wsiadać do pociągu. niczego nie można być pewnym, a już na pewno, że przyjedzie o danej godzinie i dojedzie na czas. i zero szans na jakiejkolwiek odszkodowania za taki b....l.

Janek
18-12-2022 21:15

Marszałek Struzik i jego koledzy są wielcy

psl fajny jest
19-12-2022 09:02

A co do tego burdelu na torach mają Struzik i Koleje Mazowieckie? Oprócz tego że są tego burdelu ofiarami.

Bravik
19-12-2022 14:17

Ale cyrki dzisiaj od samego rana. Nie dość że rozklad okrojony to jeszcze odwołali część pociągów a reszta opóźnione i to dużo. Co się dziwić. Siedzą na ciepłych posadkach towarzysze z PKP, sami jeżdżą samochodami a ludzie jak bydło...

Tonieprl
19-12-2022 09:02

Ci towarzysze z PKP - Kolei Mazowieckich mają legitymacje PSL-owskie

ziemniaki grodziskie - z zewnątrz zielone w środku czerwone
19-12-2022 10:08
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.