TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

11 2023

Od grudnia nowy rozkład na kolei. Co czeka pasażerów?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie/Mat. prasoweOd grudnia nowy rozkład na kolei. Co czeka pasażerów? - Grodzisk News


Od 10 grudnia wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy. Dla Kolei Mazowieckich na linii skierniewickiej oznaczać to będzie dalsze utrudnienia wynikające z modernizacji stacji Warszawa Zachodnia.


– Jednym z kluczowych działań będzie kontynuacja modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. Mimo trwającego remontu częstotliwość połączeń po linii średnicowej ulegnie poprawie. Pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować z częstotliwością ok. 12 minut w obu kierunkach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

między połączeniami zostanie skrócony o blisko 3 minuty – podały Koleje Mazowieckie.

Warto dodać, że tak jak dotychczas, część pociągów zostanie skierowana na linię dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą zaczynać lub kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego — na stacji Warszawa Wschodnia.

Nie uda się uniknąć także czasowych zamknięć części linii dla ruchu. Pierwsze takie zmiany mają jednak wejść w życie dopiero od 9 marca przyszłego roku.

Jednocześnie KM zapewniają, że najważniejsze zmiany w rozkładzie grudniowym dotyczą linii R2, R3, R7, R6, a także R8. Na pozostałych zmianie ulegną głównie godziny kursowania pociągów, a także liczba uruchamianych połączeń.

Tabele z rozkładem jazdy i lista z zestawieniem pociągów dostępne są tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Rozkład jest wspaniały, pociągów jest coraz mniej za to często się psują i są odwoływane, a to jest czysta oszczędność na prądzie i dowodzi że w kolejach mazowieckich pracują osoby rzetelne i okuratne💩

Kosimazaki
21-11-2023 19:31

Proponuje rower .

Iza
22-11-2023 06:48
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.