reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

28

11 2022

Od dziś zmiany na kolei. Kolejny etap modernizacji Warszawy Zachodniej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PKP PLKOd dziś zmiany na kolei. Kolejny etap modernizacji Warszawy Zachodniej - Grodzisk News


Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia wchodzi w kolejny etap. Wiąże się to ze zmianami w kursowaniu m.in. pociągów Kolei Mazowieckich.


Roboty na stacji Warszawa Zachodnia ruszyły jeszcze w 2020 r. Jest to jedna z największych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych będąca częścią zadania „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia”, które pochłonie 2 mld zł. Stacja w nowej odsłonie to m.in. zadaszone perony, ruchome schody, windy, system dynamicznej informacji oraz szerokie przejścia, a także łatwiejsze łączenie podróży w aglomeracji oraz dalekobieżnych z komunikacją miejską.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak prowadzenie prac musi się odbijać na kursowaniu pociągów i generalnie funkcjonowaniu komunikacji, która obsługuje Warszawę Zachodnią. Obecnie pociągi zatrzymują się tam na ośmiu peronach, a prace są prowadzone na kilku poziomach. Położono tam kilkanaście kilometrów torów. – 50 nowych rozjazdów umożliwia ruch pociągów. Stawiane są słupy i rozwieszana jest sieć trakcyjna. Od października wykonawca pracuje m.in. na peronie nr 5. Przed budową nowego obiektu zdemontował sieć trakcyjną i tory. Usunięta została stara wiata i konstrukcje oświetlenia. Na przygotowanym terenie powstanie kolejny peron – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jednak to nie wszystko, bowiem od zachodniej strony wybudowano już trzy wiadukty kolejowe, a także układane sa nowe tory, budowany jest też system kanalizacji i odwodnienia.

R1 Warszawa – Skierniewice
Dziś prace wchodzą w kolejny etap, a to wiąże się z utrudnieniami m.in. dla pociągów Kolei Mazowieckich kursujących na lini R1 Warszawa – Skierniewice. Od 28 listopada, ze względu na kolejne prace związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, ruch pociągów będzie znacznie ograniczony. Część pociągów kursowała będzie do i ze stacji Warszawa Gdańska/Główna, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Uruchomiona zostanie uzupełniająca ZKA. Rozkład jazdy jest dostępny na stronie przewoźnika.

W związku z utrudnieniami wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM – ZTM. Szczegóły są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Szlag może człowieka trafić, remontują tą zachodnią od 2137 lat i zero efektów. Pociągi wciąż spozniają się standardowo po 30 minut, a teraz jeszcze dodatkowo bedą jeździć raz na ruski rok. Nei pozdrawiam z rodzinką.
Żałośni jesteście km


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.