reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

28

11 2022

Od dziś zmiany na kolei. Kolejny etap modernizacji Warszawy Zachodniej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PKP PLKOd dziś zmiany na kolei. Kolejny etap modernizacji Warszawy Zachodniej - Grodzisk News


Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia wchodzi w kolejny etap. Wiąże się to ze zmianami w kursowaniu m.in. pociągów Kolei Mazowieckich.


Roboty na stacji Warszawa Zachodnia ruszyły jeszcze w 2020 r. Jest to jedna z największych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych będąca częścią zadania „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia”, które pochłonie 2 mld zł. Stacja w nowej odsłonie to m.in. zadaszone perony, ruchome schody, windy, system dynamicznej informacji oraz szerokie przejścia, a także łatwiejsze łączenie podróży w aglomeracji oraz dalekobieżnych z komunikacją miejską.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak prowadzenie prac musi się odbijać na kursowaniu pociągów i generalnie funkcjonowaniu komunikacji, która obsługuje Warszawę Zachodnią. Obecnie pociągi zatrzymują się tam na ośmiu peronach, a prace są prowadzone na kilku poziomach. Położono tam kilkanaście kilometrów torów. – 50 nowych rozjazdów umożliwia ruch pociągów. Stawiane są słupy i rozwieszana jest sieć trakcyjna. Od października wykonawca pracuje m.in. na peronie nr 5. Przed budową nowego obiektu zdemontował sieć trakcyjną i tory. Usunięta została stara wiata i konstrukcje oświetlenia. Na przygotowanym terenie powstanie kolejny peron – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jednak to nie wszystko, bowiem od zachodniej strony wybudowano już trzy wiadukty kolejowe, a także układane sa nowe tory, budowany jest też system kanalizacji i odwodnienia.

R1 Warszawa – Skierniewice
Dziś prace wchodzą w kolejny etap, a to wiąże się z utrudnieniami m.in. dla pociągów Kolei Mazowieckich kursujących na lini R1 Warszawa – Skierniewice. Od 28 listopada, ze względu na kolejne prace związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, ruch pociągów będzie znacznie ograniczony. Część pociągów kursowała będzie do i ze stacji Warszawa Gdańska/Główna, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Uruchomiona zostanie uzupełniająca ZKA. Rozkład jazdy jest dostępny na stronie przewoźnika.

W związku z utrudnieniami wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM – ZTM. Szczegóły są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szlag może człowieka trafić, remontują tą zachodnią od 2137 lat i zero efektów. Pociągi wciąż spozniają się standardowo po 30 minut, a teraz jeszcze dodatkowo bedą jeździć raz na ruski rok. Nei pozdrawiam z rodzinką.

Żałośni jesteście km
28-11-2022 15:10

Pomyśl co piszesz.Czasem jeżdżę KM i SKM i czasem się zdarzy jakaś awaria,a tak jest punktualnie A lodernizache trzeba przeprowadzić żeby w przyszłosci było super.

Zbigniew
28-11-2022 21:23

Rano pociągi KM jeszcze "jakoś" nadążają za rozkładem, ale szczyt popołudniowy to kompletna porażka - 30 min opóźnienia to norma, a często zdaża się: 40 i 50 min. Dawno temu przesiadłem się do WKD-ki. Dojeżdzam od 2008 roku i w porównaniu punktualności WKD-ka bije KM na głowę!!!

Kolejarz z zawodu
29-11-2022 14:58

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.