26 03 2020

Od dziś „papierowa” rekrutacja do grodziskich przedszkoli. Nowe zasady bezpieczeństwa

26.03.2020, godz.: 11:30
Od dziś „papierowa” rekrutacja do grodziskich przedszkoli. Nowe zasady bezpieczeństwa
fot. Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Od 13 marca trwała wyłącznie elektroniczna rekrutacja do przedszkoli w grodziskiej gminie. Od dziś (26 marca) rusza nabór papierowych wniosków, które można składać w placówkach pierwszego wyboru. W związku z koronawirusem wprowadzono jednak nowe zasady bezpieczeństwa.

– Informujemy, że rodzic będzie mógł złożyć dokumenty do placówki pierwszego wyboru w dniach 26-31 marca br. w dwóch proponowanych formach – podali grodziscy urzędnicy.

Koronawirus wymusił również wprowadzenie dodatkowych zasad bezpieczeństwa. –W związku z trwającym zagrożeniem, w celu zachowania maksymalnych zasad bezpieczeństwa, wskazujemy rodzicom dwie formy składania dokumentów rekrutacyjnych do placówki pierwszego wyboru. Pierwsza: skan przesłany drogą elektroniczną (najbardziej preferowana). Adresy e-mail placówek oświatowych zamieszczone są w rekrutacyjnym systemie elektronicznym (w ofercie) oraz na stronach internetowych placówek oświatowych. Drugi to urna w wyodrębnionym pomieszczeniu na terenie placówki oświatowej (rodzic składa dokumenty w zamkniętej kopercie). Prosimy rodziców o współpracę i zrozumienie – zaapelowali urzędnicy w komunikacie na Facebooku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.