TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

04 2021

Od dziś (nieco) poluzowane obostrzenia


Grodzisk News


foto: Adam Guz/KPRMOd dziś (nieco) poluzowane obostrzenia - Grodzisk News


Od dziś wszystkie dzieci wracają do przedszkoli i żłobków, można także uprawiać sport na świeżym powietrzu w limicie do 25 osób. Pozostałe obostrzenia przedłużono do końca tygodnia; hotele zaś pozostaną zamknięte do 3 maja.


reklama Grodzisk mazowiecki

–Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze. 75,71 proc. zajętych łóżek covidowych, 78,94 proc. wykorzystywanych respiratorów – to liczby, które wskazują na wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań. Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień.  Wyjątkiem są hotele – tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie – podaje strona rządowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Z punktu widzenia rodziców niezwykle ważna informacja jest taka, iż dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym wracają od dziś do zajęć w placówkach. Już 16 kwietnia dopuszczono aktywność sportową w obiektach na świeżym powietrzu. Działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

Bez zmian także w kwestii ograniczeń liczby osób w sklepach i kościołach. Wciąż zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz instytucje kultury. W przypadku starszych dzieci nauka nadal odbywa się zdalnie.

Obostrzenia zostały przedłużone do 25 kwietnia, z wyjątkiem hoteli, które mają pozostać zamknięte do 3 maja włącznie.

💬︎   dodaj komentarz

Moze powinno sie zamknac granice panstwa a nie hotele skoro jest mozliwosc wylotu turystow do innego kraju to bez sensu i tak turysci przywioza z innych panstw wirusa i powstanie czwarta fala .

Malgorzta
20-04-2021 12:13
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.