06 05 2019

Od dziś kolejne wybory w grodziskiej gminie

06.05.2019, godz.: 09:16
Od dziś kolejne wybory w grodziskiej gminie
fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Po majówkowej przerwie powracają wybory sołeckie w grodziskiej gminie. Od 6 do 9 maja odbędzie się aż sześć elekcji.

Obowiązek przeprowadzenia wyborów sołeckich nakłada na jednostki samorządu terytorialnego ustawa z 1990 roku o samorządzie gminnym. W myśl zawartych w niej regulacji 31 sołectw na terenie grodziskiej gminy będzie przez kolejne lata miało wybranych sołtysów.

Wybory potrwają od 1 kwietnia do 23 maja i będą prowadzone w każdym tygodniu, każdego dnia w kilku wsiach grodziskiej gminy. Jak dotychczas odbyły się elekcje w Adamowie-Żukowie, Kłudnie Nowym, Wólce Grodziskiej, Zapolu, Adamowiźnie, Kałęczynie, Kozerkach, Radoniach, Izdebnie Nowym, Kłudnie Starym, Kadach, Izdebnie Kościelnym, Natolinie, Kraśniczej Woli i Władkowie.

W tygodniu od 6 do 9 maja zaplanowano aż sześć zebrań wyborczych. Wszystkie o godz. 18.00. I tak 6 maja sołtysa Ksiązenic wybiorą mieszkańcy w tamtejszej szkole podstawowej. Dzeń pó maja źniej w SP w Adamowiźnie odbędą się wybory sołtysa Odrano Woli. 8 maja na placach sołeckich odpowiednio w Maryninie i Urszulinie odbędą się elekcje gospodarzy tych miejscowości. Z kolei 9 maja w świetlicy wiejskiej w Kraśniczej Woli mieszkańcy wybiorą sołtysa Kozer, zaś w świetlicy w Zabłotni zaplanowano zebranie wyborcze dotyczące elekcji sołtysa Zabłotni właśnie.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.